Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sok helyen miért nem hiszik...

Sok helyen miért nem hiszik el, hogy egy nő is érthet az informatikához, amit tanult?

Figyelt kérdés
igen nagy probléma ez állásra jelentkezésnél
2009. máj. 13. 19:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez már nem újdonság a prog.mat-on a hallgatók fele lány.

Komoly helyen szerintem nem csodálkoznak.

2009. máj. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát, csak már e-mailben visszautasítanak, tehát be se hívnak sokszor :-(
2009. máj. 13. 19:24
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezért menj be személyesen (ha persze tudsz).


Nálunk a 31 fős informatika osztályban 7 lány van. Ez lehet, hogy kis számnak tűnik, de tablóképeken csak 3, legfeljebb 4 lány van. Látszik, hogy egyre nő az érdeklődöttség az informatika iránt.

2009. máj. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát igen, ha tudok, csak sok helyre oda se írják még a cégnevet se, nemhogy a címet, tehát főleg az álláshirdető portálok.

Most azon vagyok, hogy legyen referenciám, amellett, hogy azért dolgozom, csak nem a szakmámban, privátban meg csinálom a referenciamunkáimat.

2009. máj. 13. 19:58
 5/8 anonim ***** válasza:
Azert mert mutujok, nem kepesek elhinni, hogy egy no is erthet hozza. Ne add fel! Sok sikert :)
2009. máj. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Én egy számech bolt oszolopos vezetőjeként annó felvettem egy lánykát dolozni mint eladó, értékesítő munkakörben. Nem gondoltam volna hogy különbséget kellene tennem, vagy esetlegesen a hozzáértését megkérdőjeleznem. Ugynakkor nem is feltétlenül a munkáltató, figylem! hanem a betérő vásárlók!, valami oknál fogva inkább beálltak a férfi kolleánál képződő sorba... Én nem tudom mit hittek a lányka pénztárosnak van ott??? Én bármiko szivesen felvennék, egy kereskedelmi végzettséggel rendelkező hozzáértő lánykát...
2009. máj. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%

Miért gondolod, hogy azért nem hívnak be, mert lány vagy?

Válság van, sok a jelentkező. Engem fiúként, 7 év szakirányú szakmai tapasztalattal alig hívnak be pár helyre.

Ha főként nem a szakmában dolgoztál, akkor inkább az lehet az oka.

2009. máj. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

16:54 - Azért, mert alaptalan indokokkal utasítják vissza az önéletrajzaimat. :-) Tehát erre csak egy válasz van, nem nő kell nekik.

Csak egy példa:

Egyik álláshirdetésnél azt írták, hogy a munkaköri feladat Power Point prezentációk készítése, persze céges. Nos, megvan az ECDL-em, aminek ez az egyik modulja, apámnak én készítettem nem egy prezentációt, amit ő munkája során használt, nagy nevű egyetemeken oktatási céllal, és jók voltak. Főiskolai tanulmányaim műszaki informatika. A cég válasza a jelentkezésemre az volt, hogy TANULMÁNYAIM NEM MEGFELELŐEK! Hát tudod, ezek után kapják be.

De a másik az, hogy a munkahelyemen, ahol jelenleg (nem szakmámban) dolgozom, az egyik kolléga ha számítógépes problémába ütközik, és segítséget kér, én ugyanazt mondom, mint egy másik kollégám, aki fiú, és egy suliba egy szakra járunk egy évfolyamra, és én járok közelebb a diplomához, mert nekem már csak a végső megmérettetés hiányzik, neki meg még vannak tantárgyi vizsgái, és neki elhiszi, nekem nem.

2009. máj. 14. 21:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!