Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen szakra jelentkezzek,...

Milyen szakra jelentkezzek, amivel később lesz munkám?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudom, hogy milyen szakra menjek, amivel diploma után el tudnék helyezkedni. A matekot, fizikát, infót nagyon mélyen nem szeretném tanulni, ezeken kívül szinte minden jöhet. Én a földrajzra gondoltam, abból geográfus vagy geológus lehetek. A másik tippem pedig a környezetgazdálkodási-agrármérnök, megújuló energiaforrások szakirány. Szerintetek?

19/L


2011. nov. 18. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Megújuló energia jó ötlet, mivel úgy is át kell állnia az embernek ezekre az erőforrásokra egy-két évtizeden belül, ezért később jól járhatsz ilyen szakiránnyal. Most nem mondanám, hogy lenne munkád, mert elég sz4r helyzetben van az egész világ, így nem foglalkoznak ilyen dolgokkal, de 4-5 év múlva amikor végzel addigra már talán sokkal jobb lesz a helyzet.

És csináld azt amit szeretsz, abban leszel jó.

2011. nov. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Helló, "És csináld azt amit szeretsz, abban leszel jó." Ez hülyeség, hidj nekem nem azért mondom hogy leszóljam az előzőt de ez egyszerűen nem igaz! Én nekem is ezt mondták és hallgatam rájuk, nagyon hülye voltam...


Nem igaz mert úgy kéne eldöntened már most hogy mit akarsz a hátralévő életeben csinálni, hogy még soha sem csináltad. Valamint van egy ranglétra is, például te sem leszel egyből geográfus, hanem előbb aszsisztens az meg ilyen papírtologató, szar munka.... nekem is ezzel van a bajom, végig kéne járni egy szamárlétrát aminek a legalját nem bírom elviselni, és olyan kevés pénzt fizet hogy télleg nem megy.


környezetgazdálkodási-agrármérnök, habi szak, sosem lesz munkád... lépj fel egy álláskereső oldalra, nézd meg kiket keresnek, keress rá erre alig lesz találat. Nem apellálhatsz arra hogy majd addig javul a helyzet! Mert nem fog.


Mondom mit csinálj tanulj meg angolul, az kell, must have... aki angolul nem beszél az nem ember, meg még egy nyelven, az mind1 melyik. Ha ritka akkor az jó mert egyedi tudásod van, ha meg gyakori az meg jó mert akkor használható tudásod van. (a ritka többet ér)


Aztán irány külföld... és dolgozol, ennyi. Hülyeség tanulni. Pénz és időpocsékolás, elbasznál az életedből még 5 évet... ha csak a koleszt nézem rengeteg pénz. Kb 10 000 000 forint, a megspórolt pénz olyan mintha újra megkerestük volna. Mikor fogod te ezt viszsakeresni ha továbbtanulsz, és lesz egy 120 000 es állásod? Hány év... faszt, inkább ne tanulj tovább spórold meg az áraát dolgozz külföldön 5 évig és lesz egy házad meg egy kocsid, és releváns munkatapasztalatod. Munka közben bedolgozod magad és lesz csmó ismerettséged, 5 év múlva 10x olyan magasra jutsz mintha tanultál volna, az élet a legjobb iskola.

2011. nov. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát én az elsővel értek egyet, de ez beállítottságtól is függ. Ha csak az a célod, hogy sok pénzed legyen, akkor talán a második ajánlata jó lehet, bár ötvenből egynek jön be. De az már 2% esély :)

Amiket írtál, azok nem rosszak, de a környezetgazdálkodással nem lesz munkád, kivéve ha a legjobbak között vagy és szorgalmasan építed egyetem alatt a kapcsolataid (igen, ilyet is lehet, csak az egyetemisták nagy része ahhoz is buta, hogy ezt egyáltalán felfogja). A földrajz jobban hangzik, de nézz utána a dolognak.

És a lényeg: ne tanulj olyat, amit nem szeretsz. Én tanultam a sok pénz reményében, aztán hamar rájöttem, hogy hiába keresek vele sokat, ha utálom..

2011. nov. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azért írtam a föcit meg az agrármérnökit, mert ezek érdekelnek, szeretném őket. Szeretek tanulni, és diplomát is szeretnék mindenképpen. Külföldben egyelőre nem gondolkozok.
2011. nov. 18. 18:40
 5/5 anonim ***** válasza:
A jelenlegi helyzetben (és a következő években is) a közgáz, pénzügyi területen végzett emberek lesznek keresettek, de ha nagyon nem megy a matek, akkor feküdj rá a nyelvekre. Két idegen nyelvet magas szinten beszélők előtt is nyitva állnak az ajtók sok multinál. Ott még a fizu sem olyan rossz.
2011. nov. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!