Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egészségügyi dolgozók! Bizakod...

Egészségügyi dolgozók! Bizakodtok hogy javul a helyzetünk, vagy már feladtátok?

Figyelt kérdés

Gondolok a megbecsülésre, a munkakörülményekre, a fizetésre.....

Hol dolgoztok, mennyit kerestek?


Én Bp- OMSZ (mentőtiszt)- 110-120e/hó


2011. nov. 10. 13:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm egészségügyben dolgozott diplomás laborosként, a fizetése 100-110 nettó körül volt, és már feladta a dolgot.

27 évesen hónapról hónapra, albérletben élni nem életcél, így gyereket sem lehet vállalni.

Most Londonban élünk, szobalányként keres 310 ezer ft-ot, amiből kb 200-at félre tudunk tenni, mivel közös a kassza. Ez egyébként elég alja meló, de tanulja az angolt, és ha el tud helyezkedni a szakmájában később akkor jóval többet fog tudni félretenni is.

Szerintem otthon a reálbérek nem nagyon fognak változni, arra meg nem lehet apellálni, hogy "majd csak jobb lesz", mert ez mind elfecsérelt idő. Sajnos..


A szégyen az hogy diplomásként olyan fizetéseket adnak a Magyar egészségügyben, mint egy utcaseprőnek kb. Ő vérkészítményekkel dolgozott, emberéletekkel "játszottak", cserébe meg vegetálhattak a fizetésből.

2011. nov. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Én is feladom- azt hiszem. Bár még nem döntöttem , januártól kellene visszamennem dolgozni GYED után.

Gyerek nélkül még "ráértem" az eü-nek szentelni az életem, tudtam műszakolni, vállaltam a kockázatot, hogy hazahozok valami "bacit". De így 2 gyerek mellett ezeket már nem engedhetem meg magamnak. Műszakolás nélkül keveset kapnék, a derekam már így is tönkrement a betegek cipelésétől, mert nincs pénz külön beteghordót felvenni. És az is sokszor előfordult, hogy pl nem volt gumikesztyű és anélkül kellett dolgozni. Szóval úgy néz ki ,hogy mi is a külföldi munkavállalást választjuk. Először a férjem menne ki és én még itthon maradnék 1 évig GYES-en. Aztán majd odakint Németországban kiderül, hogy lesz e még egészségügyi "karrierem" vagy sem.

Pedig én még mindig szeretnék ápolóként dolgozni, csak normális körülmények között.

2011. nov. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én is úgy érzem nem sok értelme van ebben az országban maradni...

Nem akarok életem végéig egyik napról a másikra élni, minden hónapban minden egyes forintot felélni, szeretnék legalább annyit megadni a gyerekemnek (ha majd lesz) amennyit én is kaptam annak idején. De így hogy a saját kiadásaimat is alig tudom fedezni (a lakás adott csak a rezsi felét, kaját és autó törlesztőt kell fizetni), hogyan vállaljak gyereket?! Mire?

28 vagyok, 2 éve dolgozom és 150e ft-ot tudtam spórolni! Elszomorító..

2011. nov. 10. 21:16
 4/7 anonim ***** válasza:

Én még "csak" 5. éves orvostanhallgató vagyok, de nem hiszem, hogy javulni fog a helyzet, idézek is egy eheti hírt:

"Szócska Miklós egészségügyi államtitkár a közelmúltban azt jelezte: nemcsak nekik [értsd: rezidenseknek], hanem még a következő generációnak sem tud ígérni semmit, semmiféle jövőképet nem tud nyújtani azok számára, akik tömegesen csomagolnak és hagyják el az országot."


Szóval végzés után jómagam se itt tervezem leélni az életem 6 év egyetem után (és a felelősséget nem is említem) 90ezer nettóért, amikor a gimnáziumi osztálytársam érettségivel 200ezret keres. Ja, igen behozták az "ösztöndíjat", így 190ezer lesz a fizetés 5 évig, majd cserébe utána lehet újra 90ért dolgozni, de akkor már maradni is kötelező...

2011. nov. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A forrást lehagytam, elnézést:

[link]

2011. nov. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

én segédápoló vagyok, netto 75 körül keresek, ha van éjszakás pótlék, akkor 80-at...nő vagyok...

most végzem a szakápolóit, én is gondoltam rá, h ha meglesz, kimegyek külföldre, de van egy kislányom is, és attól tartok, h hogyan fog boldogulni esetlegesen a külföldi iskolában??

Szóval Te amíg egyedülálló vagy, menekülj!!!

Mert később már nem biztos, h lesz rá lehetőséged, ha lesz 1-2 gyermek...!

2011. nov. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

még annyit, hogy javulni szerintem, azt nem fog semmi, örülhetünk, ha ezen a szinten marad...sajnos.

És el is vagyok keseredve, mert még most jó, jó helyen dolgozok, de mi lesz, ha ez megszűnik illetve menni kell innen, akkor lesz igazán "szerencsém" megismerni a magyar egészségügyi helyzetet.

Kórházi osztályon dolgozom, de "könnyűn" :) Amit szerintem megszüntetnek... :( Pedig a beteg maga hozza a gyógyszerét...

2011. nov. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!