Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kapok-e munkanélküli segélyt?

Kapok-e munkanélküli segélyt?

Figyelt kérdés

február óta dolgozom jelenlegi munkahelyemen, de el fognak bocsátani. Előtte 1 éve volt állásom kb. 1 évig, annak a paírjai le voltak adva a munkaügyibe.

Meddig kellene kitartanom, ahhoz, hogy kapjak valami kis segélyt-én is és ne csak a kisebbség?


2009. máj. 7. 15:30
 1/3 anonim válasza:
100%

akkor folyósítható, ha a kérelmező a munkája elvesztése előtti négy évben dolgozott legalább 365 napot. Mértéke 3 hónapig 42 900 és 85 800 forint között van, ezután 42 900 forintra csökken.


Ha a munkanélküli nem dolgozott 4 éven belül 200 napnál többet, akkor csak álláskeresési segélyt kaphat ami 28 600 forint. A pályakezdő munkanélküli segély havi összege 53 625 forint.


A munkaügyi kirendeltségek által ajánlott vagy általuk elfogadott heti 20 órás képzésben való részvétel esetén keresetpótló juttatás jár. Ennek összege egyedi mérlegelés alapján a minimálbér 60 és 100 százaléka között lehet. (A minimálbér 71 500 forint).


Az állami támogatás idejének lejárta után azok, akiknek nem sikerült elhelyezkedni, a településük önkormányzatától kérhetnek rendszeres szociális segélyt.

2009. máj. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Pályakezdő munkanélküli segély havi összege 53625"

Az is kap segélyt aki még nem dolgozott? Én még ilyennel nem találkoztam, csak regisztrálták, de nem fizettek. Lehet, hogy máshol igen?

2009. máj. 8. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Tehát ha az elmúlt 4 évben dolgoztam-hivatalosan- min 1 évet, akkor jár a segély?

Az összeg meghatározásáról tudtok esetleg valamit, azt hogyan számolják ki?

2009. máj. 8. 16:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!