Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi a jelenlegi C1-es...

Mennyi a jelenlegi C1-es kategóriába sorolható közalkalmazotti bruttó bér?

Figyelt kérdés

2009. május 4.-ével kezdtem el dolgozni pályakezdőként egy alapítványi iskolában közalkalmazotti bérért középfokú végzettséggel (C1 kategória), mivel nyelvvizsga hiányában nem kaptam még meg a diplomámat. Szerződésemen bruttó 78.000 Ft szerepel C1-es kategóriával. Ám most néztem utána, s egy közalkalmazotti bértáblázat alapján ebben a kategóriában 2009-ben már 87.000 Ft a bruttó.

Akkor most hogy van ez? Melyik a helyes? Jogos, hogy 78.000 Ft a bérem, holott a garantált bérminimum 87.000 Ft?

Kérem segítsetek!

Köszönöm!


2009. máj. 5. 19:49
 1/1 heureka001 válasza:
Jelenleg érvényes bér az oktatási intézményekben (mert az egészségügy más táblával dolgozik) a közalkalmazotti bértábla A1-D6-ig (ez tuti, mert sajna ebben vagyok)ez év, tehát 2013. január 1-től 114.000.-Ft. Még az lehet a bökkenő, hogy alapítványi az intézmény, viszont akkor a különbséget meg kellene kapnod akár utalvány, szép kártya, bármi kézzel fogható juttatás formájában. Egyetemi dolgozó vagyok, nálunk sem emeltek sokáig a minimálbér növekedése miatt, de tavaly és az idén kénytelenek voltak, mert törvény írja elő az emelést.
2013. júl. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!