Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Budapestre bejárni dolgozni...

Budapestre bejárni dolgozni minden nap?

Figyelt kérdés

Kb 60 km-re élek Pesttől, ami kb 1 óra vonatozást jelent. Szeretnék Budapesten munkát találni, mert errefelé semmi esély...

Tudom, hogy sokan járnak be minden nap vonattal BP-re dolgozni, de azt is tudom, hogy sok cég azonnal leírja a jelentkezőt, ha videéki.


A kérdésem az lenne, hogy hová érdemes beadni jelentkezést, ahol nem számít, ha az ember vidéki, plusz, talán még térítik az utiköltség egy részét is. Amőgy úgy vagyok már vele, hogyha lenne egy biztos állás, be is költöznék Pestre...


2011. okt. 11. 18:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 50 km-re vagyok és és kb 30 helyre beadtam de semmi!

Szerintem is azért nem kerestek mert vidéki vagyok pedig oda volt írva sürgösen kell nekik ember!Sajna ahol én lakom ott sincs semmi munka!És már ott vagyok hogy keményen éhezek ez miatt.

40 ezer csak a vonat 1 hónapban ha nem téritik meg!

Ugy hogy én nem tudok neked semmi jót mondani.:( 29F

2011. okt. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem azon múlik, hol laksz. Budapesten éltem 15 éven keresztül, de az állandó lakcímem vidéken volt, és azt is írtam mindig az önéletrajzra, soha nem volt ebből gond. Ahol kellettem, ennek ellenére kellettem, ahová nem feleltem meg, oda meg fővárosiként sem lettem volna jó. Mellesleg 1 órát lazán lehet utazgatni reggel a fővároson belül is, ha a munkádtól távoli kerületben laksz.
2011. okt. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az a 1 óra csak a vonat!Plusz Budapest.

és éppen ezért nem kel vidéki ember nekik szerintem.

2011. okt. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vasúttal egyenesen a belvárosba érkezik az ember, ahol rengeteg cég van.
2011. okt. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én úgy vettem észre, hogy számít hol laksz, tőlem mindig megkérdezték.

Amíg Pesten laktam addig a kerületet, hogy majd reggel hogyan tudnék bemenni.

Amióta haza kellett költöznöm vidékre, azóta hiába adok be több önéletrajzot, be sem hívnak.

Ahová behívtak, ott pedig az első kérdések között volt, hogy hol laknék, mikorra tudnék költözni, akarok-e hazajárni (130km). Mert akkor ugye az útiköltség miatt többe kerülnék és ők pedig inkább helyi lakost választanak :(

Az pedig egy dolog, hogy megmondom - van ismerős, rögtön tudok kezdeni és amint lehet, kerületen belül szeretnék albérletet...

2011. okt. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Pesten is lehet 1 órát utazni. Az egyik kollégám naponta 4 órát utazik (2 oda, 2 vissza) 1 óra hév, 1 óra villamos/busz/metró.


Igazából lehet, hogy jobban jársz, ha azt írod rá, hogy ideiglenes lakcím: Budapest. Aztán a személyes találkozón megemlítheted, hogy mi a helyzet.


Persze csak feltételesen, mert ha elzárkózik a bérlet fizetés elől, akkor inkább ne feszegesd a témát.


Én is sok helyre adtam be amíg otthon laktam (150km-re Bp-től), mert úgy voltam vele, hogy minden lehetőséget meg kell ragadni.


Egyébként elviekben a munkáltató nem szabadna, hogy különbséget tegyen vidéki és városi között, mert ha én a Lánchíd oroszlánja alatt alszom is, de reggel 8-ra tettre készen, tiszta ruhában ott vagyok a munkahelyen, akkor semmit sem szólhat.


Kitartást és sok sikert!

2011. okt. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja és már nem kötelező a cégnek fizetni a bérletet, utazási költségtérítést. Így van az, hogy míg a vidéki kollégák megkapják a BP bérletet és a távolsági bérletet, addig én megkapom a BP bérletet, s MÁV Start kártyát váltottam, hogy spóroljak a hazautazáson.
2011. okt. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Talán a multicégek rugalmasabbak ilyen szempontból, náluk érdemes próbálkozni.
2011. okt. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!