Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jó lehet-e ez az álláskeresési...

Gordon Freeman kérdése:

Jó lehet-e ez az álláskeresési módszer?

Figyelt kérdés

Feladnék egy hirdetést hogy aki beprotezsál egy általam is tetsző melóhelyre, annak kifizetném a negyedik havi teljes nettó fizetésem 100%-át!

(persze kizárólag határozatlan idejű szerződés jöhetne szóba és csak olyan ami tetszik és persze csak azért negyedik havit hogy a beajánló az első havi után ne rugathasson ki és léphessen meg a potya pénzzel ill. 3 hónap utána már letelik a próbaidő)


Ki tudja, akár ez lehetne a jövő álláskeresési módszere?

Az ember nem csak most a XXI.-szban ha nem mindig is beajánlások útján jutott előre, de így ugyanez lenne a helyzet, annyi különbséggel hogy a protezsálót jobban lehetne pénzzel motiválni. (mivel aki fizetne azt nem is ismeri ez utóbbit)

Well??


2011. szept. 22. 13:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan nem kockáztatnám egyhavi fizetésedért a szakmai jó hírnevemet. Nem tudhatom milyen ember vagy, iszol-e vagy sem, dilettáns vagy-e vagy az év legjobb dolgozója, enyves-e a kezed vagy még az utcán talált pénztárcát is a rendőrségre vinnéd... szóval én ugyan senki idegen miatt nem vállalnám a kockázatot.
2011. szept. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is csak olyat ajánlanék, akit ismerek, és akiben megbízom. így látatlanban fura... Egyébként meg a fejvadász cégek ezt csinálják. Csak ők a munkaadóval állapodnak meg, hogy a fizetésed x %-át kapják pár hónapig.
2011. szept. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
az utcán talált tárcát is a rendőrségre vinném! :)
2011. szept. 22. 17:26
 4/6 A kérdező kommentje:

amúgy meg nem mindegy?

fizet az illető, és nem feltétlen a saját munkahelyedre kell bevinni, hanem oda ahol tudsz lehetőséget és van beleszólásod! Nem kell túlbonyolítani...

ilyen egyszerű az egész.

2011. szept. 22. 17:29
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha valakinek annyira kell a munka, hogy idegennel, egyhavi fizetésért is képes beprotezsáltatni magát, akkor tenni is fog azért, hogy ne csalódjanak benne.Hisz a saját érdeke.Logika...

Mellesleg nem tudom, mit kell félni.A hirdetés feladója számára ugyan olyan bizonytalan a dolog.Ő mégis mi alapján bízzon meg teljes mértékben a beajánlóban????

Jó ötlet egyébként.Mindkét fél részéről meggondoltsággal és óvatossággal.

2011. szept. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sok mindent elárul egy emberről egy személyes találkozó! :)

Meg kell hívni egy teára/sörre/colára/kávéra, stb. és meg lehet beszélni bármit....ott pedig kiderül kiféle-miféle és mennyire komoly.


Kösz a kiállást értem!

2011. szept. 22. 19:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!