Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi idő, amig egy állásjele...

Mennyi idő, amig egy állásjelentkezés eljut egy netes állásközvetítős e-mailről (pl. ceg@profession.hu) a céghez?

Figyelt kérdés
Csomó ilyet küldtem ki, de sehol semmi válasz. Pedig komoly, HR-essel egyeztetett egyedi önéletrajzom van és csak akkor jelentkezek, ha a követelményeknek mindenben megfelelek.
2011. aug. 19. 10:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem azonnal továbbítják. Valami miatt nem felelsz meg nekik és lusták egy "bocs, de nem felel meg" üzenet küldésére is...
2011. aug. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A profession előszűr, tehát az első kör náluk van, így nem továbbítják azonnal. Arra pedig nem igazán lehet válaszolni, hogy miért nem hívnak be. Lehet, hogy szürkéket keresnek, és a te önéletrajzod pedig színes (azt mondtad, hogy egyedi), lehet, hogy találtak a feltételeknek megfelelő, de vélhetően jobb alkura képes kuncsaftot, a HR-es barátnője is munkanélküli volt, és még sorolhatnánk...
2011. aug. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az a tapasztalatom hogy a nagyon szuper életrajz sem mindig jó, túl sok, túl ijesztő egyes cégeknek. Azt hiszik belőle hogy überprofi vagy és úgysem vállalnád el (olyan kevés pénzért amit általában fizetni akarnak...) azt a munkát. Sokszor "lebutítottam" az életrajzomat és akkor már behívtak. Sajnos szürkéket keresnek, a legtöbb helyre... Illetve kicsit mindig rá kell igazítani az adott hirdetésre az életrajzot, tehát ha pl. az van a követelményben hogy 2 félév számviteli tanulmányok, akkor ezt halszálkában be kell írni hogy "x féléven keresztül folytattam számviteli tanulmányokat". És így tovább. Akkor megy a pipa, kapod a telefont. A HR-es fejével kell gondolkodni egy kicsit, megkönnyíteni úgymond a dolgát. Ennek ellenére engem sem hívtak be egy csomó helyre, hiába minden halszálkának megfeleltem. De olyan cég is van amelyik utána rájött hogy mégsem ennyire komoly szakembereket keres (mint amit a hirdetésben megfogalmazott) és lebutította az álláshirdetését. Ez egy ilyen játék sajnos, kitartást kívánok hozzá.
2011. aug. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!