Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pszichológiai teszten mire...

Pszichológiai teszten mire lehet számítani?

Figyelt kérdés
2011. aug. 9. 16:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen pszichológia teszten?? Kifejthetted volna kicsit, mert elég széleskörű a kérdésed...
2011. aug. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Na ez az, bővebben! Általában nevek és hozzá tartozó fogalmak, vagy csoportok és jellemek. Így nem lehet rá választ adni. Szakértők szerint jól vissza tudja adni valakinek a tudását. Az lehet, de milyen tudást?
2011. aug. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Félreértettelek, azt hittem pszichológiát tanulsz! A magyarokra jellemző, hogy trükköznek mondjuk pl. egy állás megszerzésénél a válaszokkal. Néha átlátszó, de jó tesztnél kiderül ez is! Amerikaiak például őszinték, mert nem hajlandóak olyan helyen dolgozni, ahova esetleg nem illene a csapatba. Legfurcsább kérdésre is, amiben nem látsz logikát. Pl.: Zuhanyzol, vagy fürdesz általában?
2011. aug. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Sok önjellemző kérdésre, hazudni nem érdemes, mert a legtöbb tesztnek van hazugság skálája is, ami úgyis felfedi a turpisságot, ha mnaiplulálsz a válaszokkal.
2011. aug. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok. ja így már értem én is. Én csak azt tudom mondani, amit olvastam utána:


Többféle ilyen jellegű tesztet is szoktak alkalmazni, neten rá kereshetsz ha többet akarsz tudni, de magukat a konkrét tesztkérdéseket nem adják ki, max egy példán megmutatják, hogy hogy működik a hatásossága.

Pl az egyik ilyen teszt sok kérdésből áll, és van, hogy egyféle dolog kapcsán kb 4 féle képpen teszik fel a kérdést máshogyan, módosítva stb, és válaszlehetőségeket adnak meg. Míg haladsz a kérdéseken, szinte lehetetlen hazudni úgy, hogy ne tűnjön fel, nagyon jól meg van csinálva. -Most nem találom az oldalt, ahol ezt leírták.


De pl itt is van infó: [link]

2011. aug. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek:)
2011. aug. 10. 09:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!