Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miket kérdeznek a Trenkwalder...

Miket kérdeznek a Trenkwalder Multiman-es állásinterjúkon? Mire figyeljek oda?

Figyelt kérdés
Mit válaszoljak a fizetési igényem kérdésre? Utána nézek, hogy mennyit lehet keresni a megpályázott állással, csak mégis mit merjek válaszolni? Nagyon szeretnék már végre egy jó állást megszerezni, de be vagyok parázva.
2009. ápr. 11. 10:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Konkrétan nem tudom, hogy ennél a cégnél hogy működnek a dolgok, de én is személyzetfelvétellel foglalkozom, ezért ha megengeded, adnék néhány jó tanácsot:


Fizetési igénynek annyit mondjál, amennyit mindenképpen meg akarsz kapni egy hónapban. Lehetsz akármilyen jó, ha nem akarnak annyit rászánni, amennyit mondasz, úgyse vesznek fel. Ha kevesebb az összeg, mint amit kigondoltak, az csak jó pont, mert ha tényleg jó vagy, akkor úgyis emelnek. Érdemes úgy fogalmazni, hogy emeld ki külön, hogy próbaidőre mennyit kérsz. Pl:" Mivel gondolom 3 hónapos próbaidő van, ezért ERRE az időszakra X ezer forintot szeretnék kézhez kapni. " (Ebből tudják, hogy számolsz a próbaidővel, és jelzed, hogy nettót kérsz.)

Ne mondj keveset, annyit, amennyit tényleg szeretnél megkapni, ami kell a havi megélhetésedhez, illetve amennyit érsz magad számára.


Próbálj meg ne görcsölni, ne tördeld a kezed stb.


Készülj fel az olyan kérdésekre, hogy:

" Miért gondolja, hogy ön a legmegfelelőb jelölt erre a posztra?" Itt sorold el a tudásodat, és vidd bele hogy megfelelsz azoknak a követelményeket, amiket a hirdetésben felsoroltak, persze ne szó szerint.


Nézz után alaposan a cégnek, ahova jelentkeztél. Tudj meg róla mindent, amit lehet! Ez sokszor eldönti a dolgot...


Készülj fel a szitációs gyakorlatokra! Ez függ a betöltndő munkakörtöl is, de nálunk mindig van. Nyelvi, illetve gyakorlati megoldást igénylő gyakorlatok is lehetnek.


És végül a legfontosabb:

NE kerüld a szemkontaktust! Nézz mindig a szemébe annak, aki beszél hozzád, ne nézz félre, ha beszélsz.


Sok sikert kívánok, és tényleg ne izgulj!!!

2009. ápr. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nagyon a tanácsokat! Persze továbbra is ideges vagyok, mert sajnos nem felelek meg minden kritériumnak, bár ezt mondtam a telefonban is a hölgynek, aki felhívott. Sajnos az angol tudásom nem a "legtökéletesebb", kicsit sokáig tart mire összerakok egy mondatot és kinyögöm. Illetve a meghirdetett állással kapcsolatban semmilyen szakmai gyakorlatom nincs, ezt is mondtam, végülis behívtak, de félek, hogy nem fog összejönni. Utólag vettem észre sajnos, hogy az önéletrajzom is kicsit hiányos, bár szerintem nem vészesen.
2009. ápr. 11. 13:36
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

Vannak tipikus állásinterjú kérdések, amelyekre előre ki lehet dolgozni a választ magyarul és angolul egyaránt :

- az önéletrajzban röviden leírt szakmai tapasztalatok ( pályakezdő esetén tanult ismeretek ) részletesebb ismertetése

- mit tart eddigi legnagyobb sikerének ( ha nincs munkatapasztalatod, akkor esetleg beszélhetsz iskolai, magánéleti sikerről is )

- mit tart eddigi legnagyobb kudarcábak. Miben látja a kudarc okát, mit csinálna másképp

- ismertesse pozitív tulajdonságait

- ismertesse negatív tulajdonságait ( hogyan próbál javítani a hiányosságain )

- milyen karrier célja van 5-10 év távlatában

- mit tud a hirdető cégről ( amennyiben lehet tudni a cég nevét )


Ha a hobbidról vagy olyan dologról kérdeznek, ami nem kapcsolódik szervesen a meghirdetett álláshoz, akkor csak a szóbeli kifejező készséged tesztelik. Itt a rövid igen-nem válaszok ugyanúgy helytelenek, mint a Buksi kutyáról előadott félórás magasztaló monológ. Meg kell találni a középutat.


Az interjúztatónak 15-20 perc alatt kell eldöntenie, hogy alkalmas vagy-e a pozícióra. Gyakran, főleg fiatal, kevés tapasztalattal rendelkező jelöltek esetén a személyes szimpátia dönt.


A bérigényhez érdemes utánanézni az adott földrajzi régióban a hasonló munkakörben foglalkoztatottak bérének. Sajnos nem osztom az előző hozzászóló véleményét. Ha valaki elfogad egy bért, akkor tudomásul kell vennie a helyét a vállalati bértáblában. Tapasztalatom szerint elég ritkán fordul elő, hogy valakit kiemeljenek a többiekhez képest extra béremeléssel, még akkor szem ha ö a superman ( superlady ). Sem a munkatársak sem a főnökök nem szeretik az izgő mozgó mindig bizonyítani akaró munkatársat.

Én azt mondom, hogy addig vagy alku pozícióba, amig alá nem írtad a munkaszerződést. A "majd meglátjuk" típusú ígéreteket meg akaszd fel a falra.

A vállalatnak főleg a beosztott állomány tekintetében pontos HR stratégiája van, és ettől nem fog eltérni.

Szerencsésebb esetben meg fogják mondani, hogy mennyi pénz van a pozícióra. Ha nincs extra tudásod ami több pénzt érhet a vállalatnak, akkor nincs sok alku lehetőség. Kell - nem kell.


Sok sikert !

2009. ápr. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
csak érdeklődöm (kicsit megkésve) hogy összejött-e a munka?
2010. dec. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem jött össze akkor. Kiderült, hogy a német miatt hívtak be, viszont nekem az angolom az erősebb.
2011. jan. 3. 15:43
 6/7 anonim ***** válasza:
köszi h válaszoltál:D
2011. jan. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! én is "kicsit" megkésve.

Ausztriai munkáról van szó, nekem szobalány munkakörbe. 3 hónapot (szezonmunka) dolgoztam már kint.

A német telefonos interjún tovább jutottam. Megyek a személyes interjúra. Miket kérdeznek főként? Tudom, hogy tudok beszélni, mindent megértek a munkával kapcsolatban is, bébiszitter is voltam, és ott kellett beszélgetni :)

De mégis izgulok... nem akarom elszúrni. Az elejétől a végéig németül zajlik az interjú?

2012. máj. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!