Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 2 ezer euróból meg lehet élni...

2 ezer euróból meg lehet élni Németországban? (részletek lenntebb)

Figyelt kérdés
Az albérlet 350-400 euró lenne,kb 60-70nm-es 2 szobás lakás rezsije mennyi lehet euróba?+ a többi kiadással ki lehet jönni 2 ezer euróból?
2011. aug. 7. 00:57
 1/9 anonim válasza:

Nézd meg! Bocsi, de csak ennyit tudok segíteni :)


[link]

2011. aug. 7. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
LoL XD.Ezt facebookon már láttam,de azért lehet hogy ezek csak kitalált számok,szval a szerkesztő írhatott volna mondjuk 5 ezer eurot,meg dollárt is,ami már mondjuk elég jó fizu :D.
2011. aug. 7. 01:07
 3/9 anonim ***** válasza:
10%
Hát nem tudom. Én ennek a duplájából élek itthon a családommal, nem hiszem hogy kint ez elég volna. Semmivel nem olcsóbb kint az élet mint itthon, és ha az albérletre meg a rezsire is kell költened, nem lesz egyszerű. Persze ha egyedül vagy akkor minden további nélkül elég lehet.
2011. aug. 7. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Utolsó, lehet, hogy te ennyiből élsz egy családdal, de az ugye plusz jópár fő, és valószínű, hogy nem éltek túl szerényen.

Egyedül simán meg lehet élni 2000 euróból, mert az élet ugyan nem olcsóbb, de nem is annyival drágább. (Magyarországon ennek a harmadából simán elvan egy ember.) Nem mondom, hogy luxuskörülmények között, de nem is csöves szinten.

2011. aug. 7. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Németo.-ban kb. csak a lakás drágább, mint itthon. Ha 400 ajróból találsz magadnak megfelelő lakást akkor marad 1600 ajró, ami 435.000 forint. Ebből itthon meg tudnál élni? Akkor kinn is meg tudsz majd...
2011. aug. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

attól függ tényleg ,hány emberrel számolva, ez a 2e euró nagyon relatív

ha egyedül élsz nem értem minek egy 70nm-es lakás ,

ha öten éltek nagyon kevés ,de egy emberre számolva még spórolhatsz is belőle ,ha főzöl magadra ,takarékos vagy .

Ha mindennap étterembe jársz stb akkor kevés.

2011. aug. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én egyedül élek, a fizetésem 2250 €, itt Németországban, nagyon kényelmesen kijövök a pénzből, még félretenni is tudok a nyaralásra, egyebekre. Én egy 495 € albérletben élek, ami 50 nm. Ebből a 495 € ból, maga a bérleti díj: 350 €, a rezsi: 145 €. Aránylag jó és biztonságos környéken lakom, úgymond átlagos környék. A kajára, bevásárlásra nagyjából annyit kell költeni, mint otthon, maximum 10-15%-kal többet. A szolgáltatások drágábbak, de nem vészes. A műszaki cikkek véleményem szerint olcsóbbak, ami nagyon szembetűnő, hogy sokszor jobb minőséget lehet kapni a boltokban, mint otthon. Összefoglalva, egyedül lakva bőven elég az a 2000 €, félretenni is tudsz, el tudsz menni kirándulgatni, néha egy-egy étterem is belefér, de ha családod van, akkor már necesebb a dolog.
2011. aug. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
2 en mennénk barátommal,nekem úgy néz ki,hogy van/lesz állásom,ő pedig keresni fog,természetesen,ha elfogy a pénze és nem talál állást,akkor vissza jön Magyarországra,köszönöm a válaszokat!
2011. aug. 7. 14:01
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja az első jó poén de teljesen hülye számok. Egy átlagos amerikai munkásnak 3000 dollár az kb. álom.
2011. aug. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!