Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Informatikus vagy gépgyártás...

Informatikus vagy gépgyártás technikusként lenne nagyobb esélyem az elhelyezkedésre?

Figyelt kérdés

Mind a kettőt OKJ-s szinten végezném el. Most érettségiztem, ezért ez lenne az első szakmám.

Szerintetek melyik érné meg jobban? Ti melyiket választanátok ? Esetleg jöhetnek más tippek is, de elsősorban ezek érdekelnének, illetve az autószerelés, de arról már sajnos valamilyen szinten már letettem.


Előre is köszönöm a válaszokat.


2011. aug. 6. 16:21
 1/6 A kérdező kommentje:
informatikán belül a rendszergazdára gondoltam konkrétan
2011. aug. 6. 16:32
 2/6 anonim válasza:

Ha Magyarországon gondolkodsz, akkor a gépgyártás szerintem. Bár az informatika is felkapott, ezen belül inkább a programozás vagy térinformatika , gazdasági és műszaki informatikus.

Saját példa : Bár én külföldön dolgozom és mint elektrotechnikus és villanyszerelő meg informatikus egyben. Kint jobban megfizetnek, persze van akinek fontos a Magyar munkahely de kint én az itteni fizetések 4 szeresét keresem havonta.

2011. aug. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ha lesz rá lehetőségem mindenképp szeretnék kimenni külföldre én is.

Mondtad hogy informatikus képzésed is megvan. Gondolom próbáltál elhelyezkedni ilyen területen is. Az mennyire ment jól? Mert inkább az tántorít el az informatikától leginkább hogy már szinte mindenki az és elég durva túlképzés van belőlük, ráadásul főiskolán is oktatják, ezért egy diplomás informatikussal szemben nem hinném hogy lenne esélyem egy okj-s bizonyítvánnyal egy esetleges munkafelvételin...

2011. aug. 6. 20:22
 4/6 anonim válasza:

A válaszoló figyelmen kívül hagyta, hogy Te okj-s informatikára gondoltál, és nem egyetemi szintű képzésre.


Szerintem sajnos teljesen mindegy, melyiket csinálod. A legtöbb okj - s képzés semmit nem ér. Egyedül az időhúzás a céljuk, hogy addig is bent tartsanak az oktatásban, míg nem találsz valami munkát. Nagyon ritka, hogy valaki normális munkát találjon vele.


Bár a rendszergazdákat lehet, hogy keresik.

2011. aug. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Hát igen rengeteg a túl képzett ember és kevés a munkahely.

Mondjuk az tényleg igaz, hogy diplomával tényleg előbb találni munkát de manapság látni olyat, hogy építészmérnök utcát söpör. Ismerek egy tanárt akinek 4 diplomája van és 100 e. -ért tanít. Úgyhogy nem könnyű. Valamilyen szinten tényleg időhúzás is van az OKJ-ban mert hát gondolj bele minden évben érettségi és diplomaosztó is van és akik ott végeznek elmennek munkát keresni és regisztrált munkanélküliek lesznek.

2011. aug. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Hát igen rengeteg a túl képzett ember és kevés a munkahely."


Fogalmam sincs, hogy honnan veszed ezt, ennek épp az ellenkezője igaz - nagyon kevés a *magasan*képzett* IT-s mérnök és programozó. Valamint nagyon kevés olyan szakma van, amivel felsővezető szintű fizetést lehet kapni alkalmazottként, ezek egyike pl. egy magasan kvalifikált programozó. És a helyzet egyre rosszabb, mert egyre kevesebb embert érdekelnek a reál, természettudományos dolgok.



Épp egy másik kérdéshez írtam ma, és a fenti válaszolóval egyetértek, hogy ebben a szakmában OKJ-vel szinte lehetetlen elhelyezkedni, mármint komoly helyen. Közszférában talán lehet vele keresnivalód, mehetsz egy általános iskolába rendszergizdulni, de a kicsit is komolyabb munkaköröket szerintem elfelejtheted.

2011. okt. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!