Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A 2 munka közül melyiket...

A 2 munka közül melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

Egy állásinterjú után felhívtak, hogy én vagyok a kiválasztott, heti 15 órás részmunkaidőben tudnak alkalmazni (akkor még ilyen állást kerestem) szeptembertől, a gyerek ovijától 50 percnyire. Telefonon eligérkeztem nekik, alá még nem írtam semmit.


ÉÉÉS...most hívtak egy másik helyről, hogy teljes (heti40 órás) munkaidőben tudnának alkalmazni, 20 percnyire a gyerek ovijától...nyílván a pénz is jobb, közelebb is van....


Ilyenkor mit csinál az ember? Tartja magát a szóbeli igéretéhez? Vagy kap a kedvezőbb lehetőségen?

Ti mit választanátok?


2011. aug. 4. 17:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan válaszd a számodra jobbat. Legyél udvarias, mondd, hogy kaptál egy jobb ajánlatot.
2011. aug. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nyugodtan mondj nemet az elsőre, ha a második jobb.

Tuti rajtad kívül még egy csomó ember szeretne odamenni, perceken belül találnak mást.

2011. aug. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szorítanak az anyagi gondjaink (amit mondjuk állásinterjún sosem hangsúlyozok), ezért a 2. munkát vállalnám inkább.

Csa olyan jó lenne, ha nem úgy jönnék ki az elsőből, hogy "cserbenhagytam őket, meg össze-vissza igérgetek aztán nem teljesítek..." :-( Persze tudom, mindent nem lehet.

2011. aug. 4. 20:43
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is azt tenném, hogy felhívnám az első helyet megköszönve a lehetőséget, de a jobb helyre mennék.
2011. aug. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2. egyértelműen, mondd az elsőnél hogy adódott egy teljes munkaidős állás és az kedvezőbb a számodra.
2011. aug. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Emiatt ne legyen lelkiismeret furdalásod, nem olyan időket élünk amikor a munkaadónak hónapokig kell keresnie, hogy találjon munkaerőt a meghirdetett állásra. Nyugodtan mond le, 1 héten belül úgy is talál mást.
2011. aug. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt lemondanád az elsőt, szerződj le a másodikkal. Ha a papír a kezedben van, utána hívd az első céget. Nehogy meglepetés érjen...
2011. aug. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem meg lehet mondani, normálisan, hogy:

1.kaptam jobb ajánlatot

2.átgondoltam és túl messze van nekem, nem tudom ellátni így a gyermeket.


Ez lehet, hogy hazugság, s kegyes hazugság tudom, hogy nincs, de vannak ilyen szituációk. Biztos van ott valakinek gyereke, s tudja, hogy mit jelent egy anyának napi 1,5 órát utazni.

2011. aug. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mindkettő "női" munkahely, háááát remélem megértik és nem fognak sárral dobálózni utánam!
2011. aug. 6. 22:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!