Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kinek mi az első benyomása?

Kinek mi az első benyomása?

Figyelt kérdés

Aupair szeretnék lenni és felvette velem a kapcsolatot egy magyar család. Eddigi tapasztalatok a következők:


-nem a portálon keresztül vette fel velem a kapcsolatot az anyuka, hanem fb-on és nem linkelte a saját oldalukat

-egy olyan faluban laknak (Írország), ahol szinte csak magyarok vannak, de 20 km-re van Cork- nagyváros.

-anyuka apuka külön váltak idén év elején, de még együtt élnek és az apuka még eltartja az anyukát, aki pár hét múlva fog kezdeni egy gyárban

-a képeket összgezve (anyuka, apuka, tesók, sógorok) nem tűnik kamunak a család- mindenki mindenhol szerepel ilyen-olyan szitukban

-amikor kérdeztem az ottani létről nagyon sablonos dolgokat mondott (lehet én is sablont kérdeztem...), bár nekem úgy tűnt,mintha csak a pozitív oldalát próbálná kihangsúlyozni- az eddigi levelezéseim sokkal tárgyilagosabbak voltak

-helyes gyerkőcük van, rengeteg élethelyzetből van róla kép


Összességében valódiaknak tűnnek, de még is van bennem egy visszahúzó erő, félsz :)

Milyen "kersztkérdéseket" lehetne feltenni nekik?


2011. júl. 26. 23:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen normális dolog és hidd el olcsóbb ott az au pair, mint a bölcsöde vagy óvoda, mert ott az nagyon sokba kerül. A párom Corkban lakik és dolgozik, onnan tudom ezeket.:) Egyébként ha bentlakásos leszel náluk, akkor jól jársz, mert a szobák (jól értetted, csak 1 szoba) bérlése havi 250 eurónál kezdődik a házaknál, ahol minimum 4-en laknak. A rezsi a magyar árszínvonalon van, viszont a kaja 2-szer annyiba kerül. Tehát ezeket kalkuláld bele a fizetésedbe.
2011. júl. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ja és a 20 km ott soknak számít, mivel az utazási költség is kb. 2-szer annyiba kerül, mint itthon.
2011. júl. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Stopolni ott nem is szoktak? :P


Igaz, manapság már itthon se vesznek fel... félnek, hogy elvágják a nyakad! :P Mindegy.

2011. júl. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

ne menj magyar családhoz, olyan helyre menj, ahol van esélyed nyelvet tanulni


amúgy a fb-n ki volt írva, hogy aupair akarsz lenni? vagy honnan tudta?

2011. júl. 27. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem volt kiírva, regeltem az aupairworld.net-re és ott talált. Nyitott oldal, nem probléma regisztráció nélkül böngészni.

Igen, a magyar...kicsit tartok tőle, hogy így feleslegesen leszek távol, de ugyanakkor így talán nem lesz akkora honvágyam és ha sikerül a fizetésbe belekalkulálni az utazási költségeket, akkor meg minden délelött/este felé(4-5-ig tartana a munka) felmehetek a városba, mert csak a gyerekre kell vigyázni- ő meg szeptembertől sulis lesz.


Drágasága ellenére azért gyorsan lehet közlekedni?

2011. júl. 27. 09:11
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem angolt úgyse fogod ott jól megtanulni, mert valami iszonyatos tájszólással beszélik (Wót?), a saját nyelvüket (gaelic) meg mégúgy se, mert ők se beszélik, legfeljebb elvétve néhány, mint itthon a cigányok a lovárit :P
2011. júl. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nyelvsuliban talán más :) Am Írországot nagyon szeretem, ráadásul pont egy ilyen kis nyugis tengerpartos településre van szükségem :)
2011. júl. 27. 09:28
 8/10 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy ők fizetnék a kiutazásomat (én kértem, nm ők ajánlották fel, de azt mondták megoldható)
2011. júl. 29. 10:24
 9/10 anonim ***** válasza:

És afölött még fogsz kapni fizetést is vagy levonják a béredből? Mert nehogy rosszul járj és csalódnod kelljen. Ugyanis minimum repjegyestől mindenestől legalább 110 ezerbe fogsz nekik így kiindulásképp kerülni.

Amúgy sűrűn járnak ott buszok a városon belül a helyközi járatok meg úgy 40 percenként-óránként attól függ mennyire kicsi a település.

2011. júl. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, ezt tudom. Mivel én kérdeztem, hogy kitudnák-e fizetni, ezért rögtön hozzá is tettem, hogy a fizumból részletekben "levonhatják", de kiutazni egyedül nem tudok.
2011. júl. 30. 21:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!