Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megbízási szerződéssel dolgozo...

Megbízási szerződéssel dolgozom, heti 15 órában. Kell vezetnem jelenláti ívet?

Figyelt kérdés
2011. júl. 18. 13:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan nem mondta senki, de én szoktam írni, nehogy egyszer ezért ne fizessenek ki.

Tanítasz?

2011. júl. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Igen kell.

Ha megbízásival dolgozol és munkaügyi ellenőrzés van, be kell mutatnod.

Mellesleg ha bejelentés érkezik, és bebizonyítják, többet dolgozol, akkor át kell jelenteni munkaszerződésé...

Így lett nekem is bejelentett munkám :)

2011. júl. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Pontosan, jól írja az előttem való. A jelenléti ívet a munkáltatónak kell vezetnie, de a gyakorlat szerint a munkavállalók vezetik. Ha nem írod, akkor is a főnök a felelős. Az meg másik téma, hogy miért van megbízási szerződésed. Ezzel általában a munkaviszonyt próbálják kicselezni, sok esetben be sem jelentik a NAV-nak, és semmiféle járulékot nem fizetnek, ergo fekete munka ugyanúgy, mintha papírod sem lenne. Azaz sem egészségbiztosítási, sem nyugdíj, sem semmiféle járulékod nincs fizetve. És a nyugdíjhoz sem gyűlik az időd. Ilyenkor van az, hogy a munkáltató bírságot kap. és kötelező határozatot is, miszerint a munkavállaló munkaviszonyát utólagosan, a foglalkoztatás kezdete óta jelentse be a NAV-hoz. Megbízási szerződéssel általában vállalkozókat szoktak megbízni, egy meghatározott munka elvégzésére. Nem tudom, nálad ez-e a helyzet. De ha a bizonytalan vagy, menj be a felügyelőségre, akár kérhetsz a munkáltatód ellen vizsgálatot is, névtelenül is akár. És ne kérdezd, honnan tudom ilyen pontosan! :)
2011. júl. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Megbízási szerződésnél nem is kell jelenléti ívet vezetni, mert a megbízás lényege, hogy te elvégzel egy adott feladatot, és azért kapsz pénzt. Az már a te dolgod, hogy mennyi idő alatt végzed el. (Pl. a burkoló, aki egyéni vállalkozó 30.000 Ft-ért járólapozza ki a fürdőt, engem az nem érdekel, hány óra alatt végez, csak hogy meglegyen.)A munkaviszonynál viszont az ott eltöltött idő számít, azután kapsz pénzt. Csak a munkaviszony esetén kell jelenléti ív. Ilyen esetekben, amikor valakit munkaviszonyban foglalkoztatnak, de megbízási szerződéssel, ez hívjuk színlelt szerződésnek.
2011. júl. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én vállalkozó vagyok, és szoktunk megbízási szerződést kötni a munkaadóval, amibe le van írva, hogy hány órát tanítottam (illetve vállalok) mennyi pénzért, vagy hány embert vizsgáztatok le. Jelenléti ívet meg én készítek, amiben szerepel ki volt jelen ,mikor és hány órában melyik órámon. Nekem egyszerűbb, amikor elszámolásnál lobogtatom a papírt, így sosincs kérdés.
2011. júl. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Heti 15 óra van a szerződésemben, de többet dolgozom, nem enged el hamarabb a főnök...

Mentor vagyok.

2011. júl. 18. 22:33
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha kell vezetned jelenléti ívet, azt a szerződésed tartalmazza. Olyankor szokták kérni, ha a díjazás órabér szerint van (pl. nyelvoktatásnál).
2011. júl. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!