Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki nem talál munkát, az...

Aki nem talál munkát, az leírná részletesen, hogy miért nem? Gondolok itt arra, hogy gyereke, egészség, kor, stb?

Figyelt kérdés
Csak arra vagyok kíváncsi, hogy a mi multinknál miért van annyi 4 órás, nyugdíjas, gyeses.És igaz-e, hogy aki 5 éve ment nyugdíjba, az akár mennyit dolgozhat?
2011. júl. 13. 23:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem érettségim van+szakmám, egészséges 28 éves nő vagyok, kellemes a fellépésem is, mégsem kellek még gyárba sem...

Hogy miért nem?

Fogalmam sincs.

Talán mert még nincs gyerekem és bármikor elmehetek szülni.

Ha lenne, akkor meg az lenne a baj??

2011. júl. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan az mint az első válaszoló,annyi különbséggel,hogy én 25 vagyok.
2011. júl. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

Túlképzett vagyok és nincs álláslehetőség a szakmámban. (amit meghirdetnek, az már be is van töltve valakinek a valakijével, csak ugye kötelesek meghirdetni)

És mert diszkrimináció van.

2011. júl. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor nem értem az egészet.Nem rosszindulatból, de mit keres ott nálunk egy 9(!) gyermekes nagymama, akinek a havi nyugdíja több mint 100.000.-forint, és teljes munkaidőben dolgozik.És tudom, hogy nincsen protekció, mert éppen hogy átment a teszeten.
2011. júl. 14. 00:08
 5/9 anonim ***** válasza:
54%

Énnekem több oka van hogy nem megyek dolgozni:

Egészségi állapotom miatt.Nincs orvosi papírom mert hát itt Maon ez nem működik,hogy a betegeket elküldenék rokkantságira,pedig az emberekkel sem tudok jól kijönni,és mentális gondjaim is vannak még sem tudok rokkantságira menni.Dolgoznom kellene tudom,de semmit nem tudok megcsinálni,és most már azt várom ,hogy mikor visznek börtönbe munkakerülésért

2011. júl. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem érettségim van és szakmám (pénzügyi), 32 éves nő vagyok és nem vesznek fel még a közeli nagyáruházba sem 4 órás munkaidőre, arról nem beszélve, hogy a közeli néhány gyárba sem. Oda is inkább férfiak kellenek, nem igazán női fizikumnak való. Már vagy egy éve munkanélküli vagyok, megszűnt a cég, ahol évekig dolgoztam, maga a tevékenységi kör is, amit végeztünk már nem nagyon népszerű, nem volt lehetőségem hasonló helyen elhelyezkedni, azóta csak hónapokra tudtam munkát találni. Felénk nagyon kevés a lehetőség, tényleg örülhet, aki el tud helyezkedni.

Egészségileg megvagyok, a vérnyomásommal, meg a pulzusommal vannak gondjaim csak, ettől függetlenül tudnék dolgozni, csak nem a legnehezebb fizikai munkákat.

Gyerekem még nincs, de férjnél vagyok, ezért nem nagyon szeretnék elmenni valahova messzire, munkásszállóra. Még nem adtam fel a reményt, hogy hátha sikerül a közelben találni valamit.

2011. júl. 14. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva nem nagyon van kedvem részletezni, de valami hasonlót írhatnék, mint 00:11

Volt egyszer egy alkalmi munkám, de úgy tűnt, túl jól dolgozok, és inkább azok kellettek, akik valószínűleg valakinek a rokonai, mert órabérben 10x olyan lassan dolgoztak mint én. De mégis ők maradtak ott.

Itthoni munka kellene. De nincs :(

2011. júl. 14. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
36 éves vagyok, gyermektelen. Érettségim, szakképzettségem, munkatapasztalatom van, mégsem vesznek fel sehová sem. Pontosabban ez így nem igaz, mert olyan állást ajánlottak, ahol először nekem kell regisztrációs díjat fizetnem. A munkaügyis hirdetésekre is rég megvan már az ember, a többiről nem is beszélve. Pár napja egy hűtőházba mentem toborzásra, 3 műszak, minimálbér, időszaki munka..Megkérdezték hol dolgoztam eddig, s miután félig elmondtam, leállítottak, hogy nincs számomra ajánlatuk. A nálam képzetlenebb munkaerőt részesítették előnyben. Kb. úgy néztek rám, mintha doktorival akarnék ott dolgozni. Egy éve próbálok Debrecenben álláshoz jutni, de mivel egy szál ismerősöm sincs a városban, így teljesen reménytelen az egész, hiába járom a várost, hiába küldözgetem az önéletrajzomat ahová csak lehet, semmi..Csak az utcai közmunka marad.
2011. júl. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
56 éves nő vagyok közgazd. érettségivel+két OKJ-s tanfolyami végzettséggel / amit saját költségemen végeztem el /évtizedes munkatapasztalattal és 1.5 év munkanélküliséggel. Megszámolni sem tudom már hány helyre beadtam álláspályázatot, de még válaszra sem méltatnak a "munkaadók"A Munkaügyi Hiv.-ban csak számonkérik,h kerestem-e állást,de segítséget nem adnak hozzá/ boldogulj úgy ahogy tudsz/ha csak nem vagy az etnikai kisebbség tagja vagy nagycsaládos.Protektorom nincs, kilátástalannak látom az egész küzdelmet a létért.
2011. júl. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!