Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Próbaidő alatt mindenhol a...

Próbaidő alatt mindenhol a minimálbért fizetik? Vagy ez cégtől függ?

Figyelt kérdés
2011. jún. 11. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem annyit fizetnek, amennyit azután is. A próbaidő csak azt jelenti, hogy az alatt bármikor azonnali hatállyal felmondhatnak. Meg persze én is.

Ha nem minimálbéres állásra jelentkeztél volna, akkor nem azt fizetnék.

2011. jún. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem minimálbéres állásra jelentkeztem!:) Ezért kérdeztem.. köszönöm szépen!:)))
2011. jún. 11. 14:49
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor valószínűleg átvertek. Ugyanis a szerződést az elején kötitek meg, és abban benne van a munkabér is, meg a próbaidő időtartama is. Ha letelt a próbaidő, akkor nem köttök új szerződést, hanem ha addig nem rúgtak ki, akkor automatikusan átalakul véglegesített státusszá. De a feltételek változatlanok maradnak, csak azután már van felmondási idő is, ha valamelyik fél fel akar mondani.
2011. jún. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A próbaidő után nem szokott változni a fizetés, vagy ha igen, annak ténye és mértéke eleve benne van a szerződésben. Én február óta dolgozom a jelenlegi munkahelyemen, egy hónap volt a próbaidő, és kezdettől fogva a mostani fizumat kaptam, ami egyáltalán nem minimálbér.
2011. jún. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is!:))
2011. jún. 11. 15:16
 6/7 anonim ***** válasza:
szerintem téged csőbe húztak, mert a próbaidő alatt nem adnak kevesebb pénzt, csak annyit tesz hogy az idő alatt minden indok nélkül kirughatnak és te is felmondhatsz. Nekem pl. ugy volt hogy nettó 150.000 Huf-al kezdtem a probaidő alatt, majd ez változott nettó 180.000-re, mikor véglegesítettek.
2011. jún. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy azt mondták nekem, hogy kevesebbet fognak fizetni, tőlem ismerősök kérdezték, hogy én is így kapom-e a fizut az első pár hónapban, mert velük így volt! Ezért kérdeztem meg!:) De köszönöm!:)
2011. jún. 14. 20:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!