Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kis segítség kellene. Önéletra...

Kis segítség kellene. Önéletrajzba elakadtam?

Figyelt kérdés

na szóval: önéletrajzot írok! van "jelige" aki halott róla az tudja miről beszélek...

Azt hova írjam? e-mailben a tárgy mezőbe? vagy a motivációs levélbe? vagy az önéletrajzba? vagy a motivációs levélbe és az önéletrajzba is?


2011. jún. 10. 10:47
 1/9 anonim ***** válasza:
én a levél fejlécébe meg a borítékra írnám rá,jól látható és olvasható módon,úgy,hogy minnél jobban feltűnjön,egy gyengénátó embernek is.
2011. jún. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
az előző hsz-omban az utolsóelötti szó GYENGÉNLÁTÓ akart lenni.
2011. jún. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Amúgy én a helyedben az önéletrajzot Europass-szal csinálnám,az uniós,hivatalos,és beleköthetetlen.Sablon az egész,neten kell kitölteni,és utána az megcsinálja szabványosra.

[link]

2011. jún. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

ismerem az europass sablon, de az nem épp pályakezdőknek való. Tök üressen hat, mert nekem még nem volt munkám, mert pályakezdő vagyok, és csak érettségizett majd okj-s leszek jövőre de addig is kell a pénz, europassba a diplomamunkáról se tudnák írni, mint ahogy szakmai tapasztalatokról se. Ez van:(


Akkor a fejlécbe írom az önéletrajzba és a motivációs levélbe is, és a tárgy mezőbe is beírom az a biztos. Azért fontos, mert a központ Budapesten van és én vidéken fogok dolgozni ha felvesznek, ezért muszáj a jeligébe beírni a várost ami a fontos, és a pozíciót, gondolom azért kell, mert több városba is van ilyen álláslehetőség.


Köszike a válaszokat

2011. jún. 10. 11:30
 5/9 A kérdező kommentje:

még annyit megkérdeznék hogy a motivációs levélbe beírtam hogy:

Felülre felirtam a cég címét, xy kft, Bp. jobb oldalt pedig a jeligét

és utána

tisztelt xy!


Az önéletrajzba a jobb oldalra írtam az én nevemet és elérhetőségemet, a bal oldalra a nevemet és alá hogy : "önéletrajz"

írjam oda hogy tisztelt xy! és a címet? hogy xy kft, bp?


vagy elég csak az én elérhetőségem az önéletrajzba?


ja és e-mailba adom fel, nem is értem minek kell pld a motivációs levélbe oda írnom hogy melyik kft-nek küldöm, ez nem postai úton megy....:S


ui: amerikai tipusút írok

2011. jún. 10. 11:41
 6/9 anonim ***** válasza:

Helló!

Én is Europass sablonnal készíteném. Nincs még szakmai tapasztalat, rendben, akkor hagyd ki aszt a részt (word formátum). A pozíció megnevezéséhez meg beírhatod a munkavégzés helyét is zárójelben.

A "motivációs levél" írásának legfőbb célja, hogy a CV-d ne csak egy odacseszett valami legyen, hanem leírd benne, hogy mit küldesz, miért, stb. A levélbe nyugadtan beleírhatod, hogy melyik telephelyre pályázol, miért pont oda (lakhely közelsége).

A mailed tárgyába is beírhatod hogy "álláspályázat X pozícióra Y-i munkavégzéssel"

Az e-mailben meg azért kell címzés, mert ha komolynak szeretnél látszani, próbálod a hivatalos levél formáját mailben is utánozni.

Remélem ki lehet bogozni amiket írtam.. :)

Sok sikert!

Üdv,

pg

2011. jún. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
szóval "azt" és nem "aszt".. :)
2011. jún. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

hát a motivációs levél a legnehezebb része. Neten rengeteg mindent lehet róla olvasni, meg sablon is van róla neten, de ha nekem kell csinálni akkor már nem olyan egyszerű az.


Főleg ha olyat pályázok meg ami nem is a szakmámhoz kapcsolódik, mert így a motivációm az hogy legyen pénzem és munkám addig amíg a szakmámban nem helyezkedek el és nincs meg az okj-s vizsgám. Hát ez felszépíteni nem nagyon tudom:D


Beleírtam hogy van üzleti rálátásom a dolgokra, a tanulmányaim alapján ez meg is van, de a konkrét szakmai részekhez nem értek, viszont átképzést felkínáltak, hát odaírtam hogy gyorsan tanulok meg hogy készen állok arra hogy képezzem magam vagy ilyesmi:D


aztán eléggé magabiztosnak kell lenni ebbe a munkakörbe, ugyhogy gondoltam beleírom hogy szerintem én vagyok a legalkalmasabb a munkakör betöltésére ez elég nagy határozottságra vall, szerintem, úgy olvastam a határozottságot szeretik:D


Nem akartam nagyon sablonosnak tűnni, ilyen jó kommunikációs kézség, meg jó csapatjátékos ilyeneket nem írtam bele:D


tudnál esetleg valamit ajánlani mit érdemes még beleírni a motivációs levélbe, ami nem sablonos.

Hogy miért jelentkezek oda, és hogy mi motivál?

Nem tudok mit írni mert ez nem a szakmám, ugyh a pénz motivál csak és hogy legyen pénzem, ja és a státusz:D


Tipesetleg??? fontos lenne, sok múlhat ezen!!!!!

2011. jún. 10. 13:19
 9/9 anonim ***** válasza:

ma 11:09


Ez az europass egy magyar kitalált baromság ausztriában már azt se tudják mi az, még bizonyítványba se, nemhogy önéletrajzba.


Valaki ezen is jól keres természetesen.

2011. jún. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!