Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi van olyankor ha nem írtam...

Mi van olyankor ha nem írtam alá bérpapírt?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú a story: Március óta van munkahelyem (bejelentett). Az első havi fizumkor kaptam bérpapírt aláírtam, igaz azt a fizut nem 10-éig kaptam meg vmikor Április 20 körül... /Igaz pontos dátumot nem szabott meg h meddig kapjam a fizut, szóval azt sem tudom mikortól van jogom követelni. 3 hónap után?/ Utána az áprilisi fizumat már apránként kaptam meg, de bérpapírt nem írtam alá. Már előre félek h mi lesz a májusi fizetésemmel. Ezért szeretnék felkészülni, hogyha bajban lennék, legyen vmi ,,kártya" a kezemben.

Ezekre gondoltam:

1. Bérpapírt nem írtam alá.

(mivel ez egy szépségszalon, ahova támogatással vett fel alkalmazottként, úgy hogy a fizetésemet a munkaügytől kapja, nem értem ezt az egészet)

2. nincs kirakva működési engedély :) Hátha jó vmire :)

3. Nincs orvosi igazolásom, mivel nem hajlandó kifizetni, és én sem... (6000 Ft)

4. Nincs tüdőszűröm (Ugyanaz az ok)

5. Munkaruhát nem biztosít, én vittem be.

6. Napi 8 órába jelentett be mégsem úgy dolgozom. Pl. Kedd kivételével minden nap 9-6ig vagyok bent. Szombaton azt akarja h 9-től 3-ig legyek. + amúgy reggel 7-től este hétig kell bent lennem ha bejelentkezés van, korábbra vagy későbbre mint ahogy bent vagyok. Ez már több mint 40 óra. De ő azt mondja h az ebédidő nem tartozik a munkaidőmbe. Ez igaz?


Kb ennyi, ha még vmi eszembe jut megkérdezem. Előre is köszi a válaszokat!


2011. jún. 4. 13:45
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

Tudod, aki kisvállalkozóhoz megy dolgozni, általában erre számíthat:

Fizetés a szerződés szerint 10-e. / ez a hivatalos határidő/

Én pl 20-a körül kapom meg.

Nem biztos, hogy megkapod a béred.

A szerződött munkaidő papíron van csak.

Valóságban annyit dolgozol, amennyit elvárnak.

Feljelented a létező összes helyen.

Nem biztos, hogy utána lesz munkahelyed.

2011. jún. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Bérpapírt nem írtam alá.

(mivel ez egy szépségszalon, ahova támogatással vett fel alkalmazottként, úgy hogy a fizetésemet a munkaügytől kapja, nem értem ezt az egészet)

-Ha átutalással kapod, akkor nem is kell, ha kp-ben, akkor nem tudja igazolni, hogy kifizetett.


2. nincs kirakva működési engedély :) Hátha jó vmire :)

-A fogyasztóvédelemnek, de neked abból nincs hasznod.


3. Nincs orvosi igazolásom, mivel nem hajlandó kifizetni, és én sem... (6000 Ft)

4. Nincs tüdőszűröm (Ugyanaz az ok)

-A munkaügyi ellenőrzés dolga, büntetést fizet, ha kiderül, mellesleg ezt a munkáltató köteles állni.


5. Munkaruhát nem biztosít, én vittem be.

-Munkaruhát nem köteles biztosítani.


6. Napi 8 órába jelentett be mégsem úgy dolgozom. Pl. Kedd kivételével minden nap 9-6ig vagyok bent. Szombaton azt akarja h 9-től 3-ig legyek. + amúgy reggel 7-től este hétig kell bent lennem ha bejelentkezés van, korábbra vagy későbbre mint ahogy bent vagyok. Ez már több mint 40 óra. De ő azt mondja h az ebédidő nem tartozik a munkaidőmbe. Ez igaz?

-Az ebédidőt le kell dolgozni, nem tartozik a munkaidőbe. Az, hogy többet dolgozol, mint amennyire be vagy jelentve feketemunkának számít. Mindkettőtöket büntetik érte.

2011. jún. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Elméletben a 10-ben vagyunk megállapodva a fizuról, de eddig egyszersem kaptam meg akkor, mindig későn. Engem már amúgy az sem érdekel ha nem lesz munkahelyem. Inkább akkor továbbállok vmerre, de a pénzem ne maradjon bent... A legjobban az idegesít h kifizetik neki. (jah és múlt hónapban azt mondta h kártyára fogjuk kapni a pénzt, de mikor rákérdeztem h kell-e ezt módosítani a munkaszerződésben, akkor azt mondta nem kell.. Aztán mégis kézbe kaptam, úgy ahogy.) A legrosszabb h hazudozik össze vissza.
2011. jún. 4. 14:40
 4/4 A kérdező kommentje:
Amúgy oké h kisvállalkozó, de pont a támogatás miatt mertem elmenni hozzá dolgozni. Mivel 6 hónapja munkanélkülin voltam, ráadásul pályakezdő. Ott a start kártya is. Alig fizet vmit rám... És mégis ez van.
2011. jún. 4. 14:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!