Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felhasználható így is a Start...

Felhasználható így is a Start kártyám?

Figyelt kérdés
Rendelkezek START kártyával volt egy hónap munkaviszonyom már előtte kiváltottam. Azt tudom h a következő munkáltatónál is használhatom a kiváltástól számított két évig. De ez vajon akkor is lehetséges, ha az első munkáltató mégsem használta fel? Mert ugye érvényessége még van és a kiváltás előtt nem dolgoztam.
2011. máj. 30. 18:42
 1/3 anonim ***** válasza:

az első helyen bejelentettek? A start kártya csak hallgatói jogviszony megszünése után az első munkahelyen használható.

Tehát ha nem használták, akkor be sem voltál jelentve, tehát nem volt tb. De ez más tészta.

De ha normálisan dolgoztál akkor a start kártyát a következő helyen nem használhatja fel a munkáltató.

2011. máj. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem így van ne hidd el! 2 évig akárhová mész a munkáltató felhasználhatja!

Nekem a 2. munkahelyemen is volt, és még a jelentkezésnél is beírom, hisz előb felvesznek...


Szóval használd nyugodtan!

2011. máj. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az érvényességi ideje alatt (jobb oldalt lent van a kártyán) több munkahelyen is felhasználható (egyszerre csak egynél, napi 4 órát meghaladó legalább 31 napos munkaviszonynál)

Teljesen mindegy, hogy az első munkáltatód felhasználta-e, vagy sem; az újnál használhatod.

"Mely esetben jogosult a munkáltató a kedvezmény érvényesítésére?


Abban az esetben, ha a foglalkoztatás időtartama a harminc napot meghaladja és a munkaidő legalább a napi négy órát eléri, valamint, ha a dolgozó a munkába lépést megelőző napon rendelkezik START, START PLUSZ illetve START EXTRA kártyával vagy, az azt helyettesítő igazolással.

A foglalkoztató a kedvezménnyel érintett foglalkoztatás időtartama alatt köteles a START, START PLUSZ, illetve START EXTRA kártyát megőrizni és a foglalkoztatásra irányuló jogviszony megszűnésekor a kártya tulajdonosa részére átadni.

A kedvezmény, a kártya érvényességi idején belül, egymást követő jogviszonyok esetén több munkáltatónál is érvényesíthető."

[link]

2011. máj. 31. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!