Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Grafikusok, mennyit lehet egy...

Grafikusok, mennyit lehet egy ilyenért elkérni?

Figyelt kérdés

Még nincs egy hónapja, hogy levizsgáztam - a bizonyítványt még nem kaptuk meg -, de a helyi lovarda megkért, hogy tervezzek nekik logót és egy szórólapot.

Meg tudom csinálni, nem azzal van a baj, de halvány fogalmam nincs, mennyit lehet elkérni ezért, ami egy reális összeg.

"Kirabolni" nem akarom őket, de túl alacsony árat sem szeretnék megadni.

A szórólap kétoldalas lesz, A/5-ös méretű, meg ugye a logó.

Szerintetek?

A válaszokat előre is köszi!


2011. máj. 29. 08:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Én a logoért 50e Ft-ot simán elkérek, a két oldalas szóróanyag meg kb. 3-5e Ft / oldal, plusz ha kell hozzá fotót retusálni, akkor annak a költsége.


Itt kérdés, hogy mi az elvárás. Mert ezek az árak lehetnek "horrorárak is", hiszen van aki már 10e Ft-ért csinál logot, meg 1500 Ft-ért tördel szórólapot...

2011. máj. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hello! Én grafikusként dolgozom egy cégnél, mellette pedig csinálgatok kissebb, nagyobb munkákat, ahogy időm engedi. Nálam egy logó 40-50.000 Huf, a szórólap pedig nálam 3750/oldal +retusálás költsége.(ha kell)
2011. máj. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia.

Bocs az OFF ért.

Mennyi ideig tartott a képzés?

Rajztudást nézték?

Miket tanultatok?

Milyennek látod az elhelyezkedési lehetőségeket?


Bocsi a kérdésekért, csak gondolkodom, hogy belevágjak-e?

2011. máj. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Helló! Köszi szépen az infókat! :)

Az OFF-osnak:

- 2 éves volt a képzés (Athene SZKI)

- A rajztudást (is) nézik, de inkább a számítógépes részre fekszenek rá: PhotoShop, Illustrator, InDesing, Flash...

- Miket tanultunk...? Huhhh... Hát a fent említett programok használatát, kezelését, tipográfiát, nyomdatechnológiát, animációt, egy cseppnyi marketinget, meg váll.gazd.-ot... Nagyjából...

- Az elhelyezkedési lehetőségek. Annyiban rossz, hogy az álláshirdetések mind 2-3 év szakmai tapasztalattal rendelkező munkatársakat keresnek. Úgyhogy én valami fotóstúdióhoz vagy újsághoz mennék először, ahol a kisebb munkákat csinálnám: retusálnék, vektorizálnék, színeket kezelnék, szöveget tördelnék, hasonlók. Aztán meg majd meglátjuk :)

2011. máj. 31. 13:23
 5/7 anonim ***** válasza:
Nagyon köszönöm,hogy válaszoltál. Ezek a programok azért mennek, csak rajzolni nem tudok.:S Tehát ha grafikus táblán kéne rajzolnom sajna csődöt mondanék...
2011. máj. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nyugi! Nem a rajzon van a fő hangsúly! :)

Én amikor elkezdtem, csak hobbi szinten rajzolgattam, és elég bénán, de a két év alatt nagyon sokat fejlődött a rajztudásom is! A tanárok elláttak jó tanácsokkal, a is csoporttársaktól ellestem dolgokat.

Szóval, ha nem a pálcikaember szinten vagy, akkor szerintem megérné belevágnod :)

2011. máj. 31. 14:17
 7/7 anonim ***** válasza:
De jó! :) Lehet akkor megpróbálom. Grafikai táblákat is nézegettem már, csak még bizonytalan vagyok. De köszi a biztatást.
2011. máj. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!