Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire nehéz a pultos meló?

Mennyire nehéz a pultos meló?

Figyelt kérdés

Egy szórakozóhelyre szeretnék menni pultosként dolgozni, elég színvonalas. De én soha nem értettem, hogy lehet annyi mindent megjegyezni...az a töménytelen mennyiségű üdítő, pia, meg az ételek (ezen a helyen pl. ételeket is kiadnak), na meg fejben kiszámolni mindent...meg még jól is adjak vissza...-.- Úgy érzem tök béna leszek:S

Pultosoknak hogy megy ez??? Adjatok tippeket légyszi.

Köszi előre is.


2011. máj. 13. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:
31%

Huha, meg kell jegyezni kb. 30 italnak és 15 ételnek a nevét és tudni kell 3 összeget összeadni... Wow.

Ha ez nem megy akkor lehet jobb lenne, hogy kubikosnak mennél, az egyszerű. Kapsz egy lapátot és lapátolsz amíg azt nem mondják elég!

2011. máj. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A kedvedért megnéztem az adott hely étlapját, az italok csak 90-ig az ételeket meg 50-ig számoltam és még nem volt vége...

Csak, hogy tudd, hogy miről beszélsz.

Okoska.

2011. máj. 13. 18:44
 3/7 anonim ***** válasza:
19%

Akkor átfogalmazom:


Úr isten! Meg kell tanulni egy ~ 3 oldalas szöveget! Jesszus Mária!


Egyáltalán érettségiztél te? Ha jól emlékszem pár éve még oda is volt vagy 300 oldal az anyag és a legtöbb félkegyelműnek azért sikerül, nehogymár egy vacak étlap ne menjen...

2011. máj. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Most mi a francot kötekedsz??? Minek jöttél ide?? Fájt volna ha normális stílusban kell válaszolnod?? Mekkora bunkó lehetsz...-.-
2011. máj. 13. 18:57
 5/7 anonim válasza:
100%

Én egy egyszerűbb helyen voltam pultos,amilyen egyszerű volt,olyan jó forgalmunk volt és olyan jó hely volt!

Nem kell fejben számolni,nem kell fejben tartani mindent!Arra ott a papír meg a toll!Nálunk(mint mindenhol szerintem)megvannak számolva az asztalok.Felírsz mindent,és kész!

Este standolsz,takarítasz,zársz!

Igen,takarítanod is kell,és ahhoz gyomor kell,főleg ha buli is volt vagy több fiatal járt a helyen aznap és többet ittak egy két valaminél!

Nagy állóképességet igényel,türelmet,kitartást!

Nagyon jól kerestem,volt hogy a havi fizum negyedét egy nap borravalóban összeszedtem!Ahhoz nagyon figyelni kell a vendégek igényét!Minden emberrel foglalkozni kell!A jó pultos olyan mint a jó pszichológus!

2011. máj. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod:)
2011. máj. 13. 20:06
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én egy vidéki bárban voltam pultos.Nagyon hirtelen döntés volt hogy oda mentem dolgozni, és csak amikor már megbeszéltük hogy másnap megyek, akkor kezdtem el parázni hogy hogy fogok mindent megtanulni.

De csak a félelem volt nagy, pikk-pakk belejöttem és 3 nap után nem csak az árainkat tudtam fejből, hanem a törzsvendégek "menüjét" is.

Amúgy nálunk minden üvegen rajta volt az ár, illetve a pultba is fel volt írva.

Nem kell fejben számolni, ott a pénztár gép, meg a számoló gép.

Én 2-3 tételt kiszámoltam fejben, de este 10kor 15 tételt, még ha ment is volna fejben akkor is számológéppel számoltam.

Az árak meg tényleg autó ditakta módon rögzülnek az 5. eladott pohár, tányér, adag után.

De nehogy azt hidd hogy az aki ott dolgozik évek óta, az fejből tudja mindennek az árát.

2011. máj. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!