Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek van eselyém?

Szerintetek van eselyém?

Figyelt kérdés

Pár napja regisztráltam az oldalra, és elszomorít amit itt olvasok. Már 2napja nem alszok, mert az jár a fejembe, hogy mi lesz ha nem találok munkát.

Most fogok államvizsgázni,közgazdász leszek(pénzügy főszakirány, és Eu-s pénzügyek mellékszakirány)-még a régi 5éves képzes és mérlegképes könyvelő folyamatban van.

A nyarakat végig dolgoztam,mint diák melós és az elmúlt félévben egy banknál dolgoztam, mint a szakmai gyakorlatos. Ott 30ember közül engem találtak a legjobbnak, két körös felvételi útján választottak ki. Ez talán ad egy kis önbizalmat, hogy majd talán sikerül állás találnom. De már most attól rettegek, hogy nem lesz munkám, még az államvizsgától sem félek annyira, mint a munkanélküliségtől.


2011. máj. 7. 13:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Üdv a való világban...diplomával egy éve vagyok munkanélküli, pedig nem válogatok.
2011. máj. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én nem értem miért parázol. Jó végzettséged van (azért diploma és diploma között óriási különbség lehet), feltételezem hogy min. 1 nyelven beszélsz, de inkább 2, van egy rakás munkatapasztalatod, fiatal vagy és gyermektelen, ráadásul valószínűleg nem mindjárt egy horror összeget kérsz fizunak. Konkrétan ilyen az ideális munkavállaló. Viszont az önbizalom hiánnyal sokat árthatsz magadnak, ez lejön az interjúkon, ill. a stressztűrő képességet is tesztelhetik. Szerintem ha már idáig ennyit feccöltél a jövődbe ne ronts el mindent ezzel az alaptalan parával. Most koncentrálj a vizsgáidra, utána ráérsz az álláskeresésen agyalni. Gondolom nincs többmillás lakáshiteled vagy éhes gyerekeid, akiket el kellene tartanod, uh no para.

Tapasztalatból írom, hogy a magabiztos-sima modorú emberek csekélyebb tudással is lazán háttérbe szorítják a szerény-szorgalmas típusúakat, később a karrier terén is, uh tényleg ne engedd úrrá lenni a félelmeidet és az önbizalom hiányt.

Ja és vedd azt is figyelembe hogy ilyen jellegű fórumokra többségében a munka nélkül lévők írogatnak, érthető okokból.

2011. máj. 8. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!