Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diákként kell adóznom ha...

Diákként kell adóznom ha diákmunkás voltam?

Figyelt kérdés
Több helyen, vagyis több diákirodánál is dolgoztam, de nem folyamatosan. Van valami határ, amit ha nem érek el, akkor nem kell adóznom? Mondjuk 100.000 Ft alatt...vagy nem is tudom...sajnos nem értek hozzá :( A segítséget előre is köszönöm.
2011. máj. 3. 00:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Én a Fürgediáknál dolgoztam, és ott úgy volt, hogy mi már a leadózott pénzt kaptuk meg és az adózásunkat elintézte a Fürgediák.
2011. máj. 3. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha elmúltál 18, akkor kell.
2011. máj. 3. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A diákszövetkezetektől már a leadózott pénzt kaptad. Gondolom a kérdésed aktualitása az adóbevallás készítése, hogy neked kell-e! Erre természetesen igen a válasz, ha akár 1 Ft jövedelmed keletkezik, akkor is kell készíteni.
2011. máj. 3. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Én 16 évesen dolgoztam, 58 ezret kaptam, be voltam jelentve, és bizony adóznom kellett. az eredeti bérem 80 ezer lett volna, de levonták az adót belőle, adóbevallással, hivatalosan stb..
2011. máj. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Adóbevallást kell készítened. Adóznod akkor kell, ha a jövedelmed meghaladta a minimálbért. Az éves jövedelmed az éves minimálbért.

Mivel több helyen is dolgoztál, érdemes utánanézni, kiszámolni a dolgot, ugyanis lehet, hogy külön-külön még nem lett volna adóköteles a jövedelmed, de összeadva már igen.

2011. máj. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Könyörgöm, aki nem ért hozzá, az miért ír baromságokat? Mi az, hogy csak akkor kell adóznod, ha elérted a minimálbért??? Ez baromság, akkor kell adóznod, ha jövedelmed keletkezik, legyen ez bármennyi is, már adóbevallási kötelezettséged van!
2011. máj. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

100ezer alatt nem mind1 mennyi


mert kb 55ezer alatt nem vonnak semmit,érvényesül az adójóváirás


afelett vonnak,de nem sokat


de ha pl 3 szövetkezetnél is dolgoztál mondjuk 30ezernyit,akkor mind3 adójóváirt,azt majd szépen fizetheted vissza jövöre


de pontosabban is segithetek ha ide vagy priviben leirod hogy hány cégnél hány órát dolgoztál mennyi pénzért (név és cégnév nélkül persze),most ebben vagyok benne én is,hogy mit hogy kell,hogy ne kelljen majd utolag sokat visszafizetni

2011. máj. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az adójóváírást a diákmunkánál azért ki lehet használni rendesen, ugyanis ha már 1 napot is dolgoztál egy hónapban, már jár az egész havi adójóváírás, és ez a többletes hónapokban nagyon jól jöhet (amikor minimálbér felett kerestél).
2011. máj. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!