Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kötelezhetnek-e terhességi...

Kötelezhetnek-e terhességi vizsgálatra? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Hatodik hetemben vagyok és kínálkozott egy irodai munka. Kötelezhet-e terhességi vizsgálatra a munkáltató?
2011. ápr. 28. 10:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

nem

(de orvosi vizsgálat az lehet, bár ez nem a máv, vagy a mecseki urán bánya, kétlem, hogy elküldenének)

2011. ápr. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem nem.Ezt én felháborítónak tartanám,dolgozni vesz fel nem azért,hogy a magánéletedbe turkáljon ismeretlenül.Az én véleményem szerint semmi joga ilyenre kötelezni.
2011. ápr. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a próbaidő alatt kiderül, hogy terhes vagy, azonnal repülni fogsz. Legalábbis én elzavarnálak, és nem azért, mert terhes vagy, az szép és becsülendő, de az információ eltitkolása nagyon nem.
2011. ápr. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Viszont munkaalkalmassági vizsgálatra minden dolgozót el kell küldeni (a munkába állás előtt és azután minden évben) (az irodistákat is)

Ott pedig az orvos simán rákérdezhet.

A próbaidő alatt pedig tényleg felmondhat (indoklás nélkül)

2011. ápr. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Áááááá, ez nem úúúúúgy zajlik!... :-P


Orvosi ALKALMASSÁGI VIZSGÁLATOT kötelezővé tehet a Munkáltató, aminek a keretében nem csak szemészet, vérkép- és vizelet vizsgálat, hanem nőgyógyászati vizsgálat is lesz... No, itt a terhesség is kiderül!...


Én 20 évig dolgoztam olyan munkahelyen, ahol felvételinél és utána 5 évente kötelező volt ez a vizsgálat.


Úgy tudom, ezt azóta elég sok magáncég is bevezette, nem véletlenül.


Amúgy meg mindenütt van próbaidő, a 3-6 hónap alatt úgysem tudod eltitkolni a terhességet, és legfeljebb a próbaidő után menesztenek...

2011. ápr. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Terhességi vizsgálatra nem kötelezhet és próbaidő alatt sem rúghat ki. A terhes nőket tv védi a felmondás alól ,ég próbaidő alatt is. Ha viszont még nincs szerződésed és tesztelni akar és ezt te megtagadod, szerintem kibukhat a dolog és visszaléphet.

Ha nem szólsz neki, szerintem nem korrekt módon jársz el.

2011. ápr. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Próbaidő alatt bármikor felmondhat:

"A próbaidő alatt a munkáltató bármikor, indokolás nélkül dönthet úgy, hogy várandós, vagy gyes mellett munkát végző dolgozójának munkaviszonyát megszünteti. A próbaidő alatt azonnali hatállyal elbocsájthatják a kismamát, ugyanúgy, mint bármely más munkavállalót."

[link]

"81. § (1) A munkaszerződésben, a munkaviszony létesítésekor próbaidő is kiköthető.

(2) A próbaidő tartama harminc nap. Kollektív szerződés, illetve a felek ennél rövidebb vagy hosszabb, de legfeljebb három hónapig terjedő próbaidőt is megállapíthatnak. A próbaidő meghosszabbítása tilos, ettől érvényesen eltérni nem lehet.

(3) A próbaidő alatt a munkaviszonyt bármelyik fél azonnali hatállyal megszüntetheti."

[link]

(munka törvénykönyve)

2011. ápr. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nem szép dolog, de én is kitennélek próbaidő alatt, ha akkor derülne ki, hogy terhes vagy...főleg amiatt, hogy el akarod titkolni, de a másik az, hogy én már voltam olyan helyzetben, hogy egy nő jelentkezett hozzánk munkára, nem szólt, hogy terhes, aztán persze kiderült, de ott csak egy hónap volt a próbaidő, és csak azután, aztán pedig még kiderült az is, h veszélyeztetett terhes, így alig dolgozott talán másfél hónapot, és elment táppénzre, pont mikor a szezon kezdődött, nekünk meg nem volt betanított munkaerőnk...persze így nekünk kellett túlórázni, nem volt hétvégénk, amíg nem találtak vkit, és amíg be nem tanult...(vendéglátóiparban volt)

Szerintem amúgy pont azért lettek ilyen óvatosak a munkavállalók a nőkkel, mert sokan vannak ilyenek, akik már terhesen kezdenek el dolgozni, alig vannak egy pár hónapot a munkahelyen, épp csak betanítják őket, aztán már kereshetnek megint vkit a helyükre, ráadásul a nő elmegy 3évre...utána még kötelezően vissza is kell venni, pedig tényleg alig dolgozott a cégnél, és a következő alkalmazott sokkal jobban bevállt...ha dolgozik már 1-2 éve vki egy cégnél, szerintem természetes, hogy elmenjen szülni, és az már egy megbecsült munkavállaló, vissza is akarják majd venni, de pár hét-néhány hónap után elmenni...nem olcsó a munkaerő keresés sem, utána ráadásul a betanítás is plusz idő+pénz....de ez az én véleményem, lehet nem szeretni...egyébként én nem értem miért jó 3 évet otthon maradni a gyerekkel, kiesni mindenből, h csak a pelenkákról tudjon beszélni az ember, ez a magyar szokás...külföldön szerintem sehol nem csinálják. max a háztartásbeli nők. persze ez nem neked szólt, mert nem tudom, te m ire készülsz, csak leírtam a véleményem, sok időm van most...:-)

2011. ápr. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
71%

én meg amondó vagyok hogy bármikor kerülhet egy nő olyan helyzetbe hogy terhesen keressen állást (mert mondjuk amikor felmondott még nem tudott a terhességről), és aki még nem volt ilyen helyzetben (én sem) annak semmi joga előre ítélkezni felettük. és nem igaz hogy nem éri meg a munkáltatónak, mert a táppénzt csak 2 hétig fizeti a munkáltató, utába a TB fizet a kismamának, szóval miről is beszélünk tul.kép?? ébresztő, olyan gonoszak vagytok, ez is tipikus hungarikum, fúrni, áskálódni a másik ellen, semmi összetartás nincs bennetek, szégyelljétek magatokat.

Én sem vallanám be ha terhes vagyok, sőt állásinterjún a már meglévő gyereket is titkolni kell és az esetleges tanulmányokat is mert akkor nem vesznek fel. Mindenkinek meg kell élnie vmiből, ilyenkor nem lehetünk őszinték nem kell itt az álszenteskedés.

3 hónapig meg simán el lehet titkolni a pocakot mert az csak 4-5 hónap felé lesz látványosabb, addig bő ruhákkal ki lehet bekkelni talán.

2011. ápr. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nem azért kerül több pénzbe a munkáltatónak a terhes nő, mert fizetnie kell neki a TB-t 2évig, hanem mert egy helyett, pár hónapon belül két embert kell keresnie(hirdetések árai)+a betanítás ktsgei, mert ugye nyilván néhány napra, hétre, munkától függően, egy tapasztalt emberkét is kell foglalkoztatnia, és az újat is, hogy tanulhasson, tehát duplán kell bért fizetnie...vagy a tapaszlt emberkének, ha nem helycseréről van szó, 2x kell betanítania...és ezt egyáltalán nem azért írom, mert irigykedem, hanem azért, mert nem csak a munkavállaló, hanem a munkáltató szemszögéből is nézem az esetet.
2011. ápr. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!