Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy taxis fizetése mitől függ?

Egy taxis fizetése mitől függ?

Figyelt kérdés
Igazából a kérdésem összetettebb, de csak így tudtam megfogalmazni hogy jogosan legyen benne kérdőjel. 15 éves vagyok, és a jövőmet tervezgetem. Mivel látszik rajtam hogy nem leszek Einstein, de még jó tanuló sem, így olyan munkákat keresek, melyre elegendő lehet egy érettségi. Ilyennek gondoltam a taxisofőrséget, melyhez ha jól tudom érettségi kell és jogosítvány(Ha rosszul tudom korrigáljatok) kell. Kérdésem lenne, hogy azt hány éves kortól lehet betölteni, illetve mitől függ a fizetés.
2011. ápr. 23. 21:21
 1/5 anonim ***** válasza:
18-tól már taxizhatsz, csak az a baj, hogy rengetegen vannak a szakmában, egyre kevésbé éri meg. A fizetés kizárólag a forgalomtól függ. Minél többen vannak, annál jobb.. :) Veszprémről tudok neked nyilatkozni itt, 150-180-akat hallok, de nyomják reggel 10-től este 10-ig. Siófokon 250-300 szezonban, utána semmi.
2011. ápr. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A hozzászóládod alapján értelmesebbnek tűnsz egy átlag 15 évesnél. Biztos, hogy nem megy a tanulás?
2011. ápr. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Írásom komolysága "írói vénámból" fakad, legalábbis szokták dícsérni, nem akarok hirdetni de egy oldalon szerkesztő is vagyok, más kérdés hogy mivel az általános iskolát is csak át szenvedtem így szüleim nem engednek humánra, mivel állításuk szerint nem bírnám az egyetemet, főiskolát, trehányságom, lustaságom miatt, amivel egyet is értek, szerintem sincs meg bennem a kellő akarás, tudom hogy lehetne változtatni, de én ilyen vagyok, na de ezt most ne firtassuk.
2011. ápr. 24. 17:50
 4/5 anonim ***** válasza:

18 évesen tök értelmetlen taxizni...


Kezdő sofőrként hogy akarsz? Nagy cég nem foglalkoztatna soha kezdő sofőrt, így csak a magántaxizás marad. De őszintén - te beülnél egy taxiba egy 18 éves srác mellé, aki nem ismeri a várost, recsegteti a váltót és úgy összességében bizonytalanul vezet?

2011. ápr. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Egyébként én Újpest környékén gondoltam taxizni mivel Újpest szurkoló vagyok, így tudnák járni meccsre is, oda lehet hogy fogok menni majd albérletbe is.
2011. ápr. 24. 18:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!