Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Néztétek a Házon kívül tegnapi...

Néztétek a Házon kívül tegnapi adását? Mi a véleményetek ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Három hónap! Én már lassan két éve nem kapok munkát. Mikor a varrónő elsírta magát, már nekem is bőgnöm kellett, annyira kilátástalannak tűnik a helyzetem. Már a nevetségesen alacsony bérekért is közelharc folyik, három műszakra sem közelítik meg a bérek még a nettó százezret sem. Szemét módon kihasználják a munkahelyre szorulókat minden tekintetben. Kormányunk pedig csak ígérget, miközben ezt a kapaszkodót is felháborító módon megvonja, illetve megrövidíti a legrászorultabbaktól.

48/N

[link]


2011. ápr. 22. 10:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyenkor azon szoktam gondolkodni, hogy amikor egy-egy politikus kiáll, és hülyeségekkel ámítja a jó népet, akkor vajon komolyan gondolja-e? Ők bele se gondolnak, hogy néhány 10 ezer forintból, hogyan lehet megélni? Tudják-e ők vajon, hogy ha akarsz dolgozni se tudsz elmenni, mert mindenhonnan inkább elküldenek, mint felvennének. Annyira jó lenne, ha valóban megpróbálnák ők is minimálból eltartani magukat csak 1 hónapig.

Nem sírni, panaszkodni akartam, mert hatalmas nehézségek árán de azért sikerül előteremteni ami kell, csak annyira rossz, hogy hülyének néznek, ámítanak.

2011. ápr. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

A baj nem is csak ott van (bár ott is nagy), hogy nincs annyi munkahely mint kéne, hanem ahogy írtad is piszkosul visszaélnek a munkaadók a dolgozó kiszolgáltatott helyzetével.

Vannak olyan szektorok ahol akár 70-80%-os a feketén foglakoztatás (építőipar, vagyonvédelem, takarító cégek, stb...), és ha jól utána számol az ember ezeken a helyeken még a minimálbéres színvonalat sem éri el a kereset, csak annyi benne a "pozitívum", hogy ha kétszer annyit dolgozik az ember mint ami törvényes lenne akkor kereshet 100 ezer felett. De mivel mindezt feketén, se TB, se nyugdíj, se egyéb nem jár utána, így hosszú távon rosszabbul jár a dolgozó, még ha kézbe kicsit többet is kap mintha be lenne jelentve.

Miért nem érdeke ezeket a szektorokat ténylegesen megrendszabályozni?

Mindenhol alvállalkozó láncszerződéseket kötnek, ott is ahol már törvény van rá, hogy nem lehet, így bújva ki a felelősség alól, és az alatta levőre hárítani a terheket, aminek az a vége, hogy a legalul levő cég csak feketén tudja foglalkoztatni az embert, az dolgozó meg nem is tud más formában munkát vállalni mert vagy bele megy, vagy még ennyit sem keres.

Az elmúlt évtizedben szinte az összes cég ezt csinálta, feketén alkalmazott mindenkit, és alvállalkozó számlákkal tüntették el a fizetni valót. Mára egy kicsit kifinomult a módszer, bár a lényege ugyanaz. "Eldobható" alvállalkozó cégekhez bejelentik az embert, de nem fizetnek utána semmit, így egy ellenőrzés során azt látja a hatóság, hogy be van jelentve az alkalmazott, és az csak sokkal később derül ki, hogy még sincs fizetve utána semmilyen járulék.

Ezeket a módszereket használják az ex rendőrök biztonsági cégei, és a kormány közeli építőipari cégek is. Utóbbiak még annyival rosszabbak, hogy sok esetben kis sem fizetik, az létra alján levő alvállalkozókat, akik így nem fizetik ki a dolgozókat. És ezt meg tehetik kormányzati beruházásnál is (pl. Megyeri híd) büntetlenül.

Szóval ha nagy nehezen talál valaki munkát akkor retteghet az ilyen dolgok miatt.

Ezzel kéne tenni valamit!

2011. ápr. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Pontosan így van, ahogy írod! Csak sokkal egyszerűbb a szerencsétlen, kiszolgáltatott kisembert még jobban, még tovább sanyargatni, mint ezekre disznóságokra fényt deríteni! Nem igényel annyi anyagi, sem tudásbeli befektetést, mint az, hogy a szociális juttatásokat egyszerűen megvonjuk. Ez rövid távon sokkal jövedelmezőbb.
2011. ápr. 22. 11:04
 4/18 anonim ***** válasza:

Nem is arról van szó, hogy egyszerűbb megszorítani mint leszorítani a korrupciót és a visszaéléseket, hanem egyszerűen nem áll érdekükben semmit tenni ezek ellen, mivel azzal saját maguknak is ártanának.


Az is igaz viszont - én nagyon sok ilyen embert ismerek, hogy sokan nem is akarnak igazából dolgozni. Anyám világ életében azt csinálta, hogy kicsit dolgozott, aztán felmondott és munkanélkülire ment. Amikor az lejárt, akkor megint dolgozott egy kicsit - épp csak annyit, amennyi a munkanélkülihez kellett és megint kapta a pénzt. Szóval az is tény, hogy nagyon sokakat feleslegesen "támogat" az állam. Nekem is volt nem egy olyan alkalmazottam a cégemben az elmúlt 3 évben, akit kénytelen voltam elküldeni, mert dolgozni azt nem akart. A munkám miatt sokat vagyok úton és nem egyszer volt olyan, hogy mikor előbb beértem az irodába, a hölgy sehol nem volt. 1 óra múlva érkezett meg ruhákkal, több szatyor kajával. Ő úgy gondolta, hogy tart 1-2 órás szünetet, neki dolga van. A minimum az lett volna, hogy felhív telefonon és megkérdezi, hogy elmehet-e munkaidőben. Figyelmeztettem akkor, hogy a következő ilyennél repül, de következő héten el is kellett búcsúznunk egymástól. Akkor szoláriumba kellett mennie sürgősen... Sokan felveszik az ilyen-olyan segélyeket is, mert minimálbéres vállalkozóként vannak bejelentve, aztán közben ott van a medencés családi ház, meg a méregdrága autók. Ezeket kellene először kiszűrni, na meg elvenni a családi pótlékot azoktól, akik nem szorulnak rá. Mondjuk ez utóbbival magam ellen beszélek, mert az első között tőlünk vonnák meg.

2011. ápr. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez a 2 együtt adja a fő problémát. A feketén foglalkoztatók be nem fizetett terhei, plusz az állam nem hatékony, ám annál költségesebb támogatáspolitikája.

Miért nem lehet megoldani, hogy kevesebb adót fizessenek mind a munkaadók, mind a munkavállalók, viszont azt sokkal szigorúbban betartatni és ellenőrizni?

Többen fizetnének, több lenne a bevétel, kevesebb a fekete munkás, a munkakerülő, és a szociális kiadás. Vagy nem?

Sokan azért nem fizetnek járulékokat mert az túl magas, és látják, hogy nem oda megy ahová kéne. Egymást érik az ország vezetőit érintő korrupciós botrányok. így hogyan lehetne az "egyszerű embert" jogkövető magatartásra ösztönözni?

2011. ápr. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

kérdés:


miről szól a munkaerőpiaci-járulék?


eddig abban a hitben éltem, hogy kötelező alapon, de álláskeresési járadékot "vásárolok" érte...


ugyanis ez nem segély, hanem befizetésen alapuló járadék

2011. ápr. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

"A feketén foglalkoztatók be nem fizetett terhei, plusz az állam nem hatékony, ám annál költségesebb támogatáspolitikája. "


álláskeresési járadékot eddig is a konkrét befizetéseid után kaptál


a segély az pedig bagatell (max 28 ezer HUF/hó)


a segély mint "közéleti" téma -

gumicsont a népnek hadd rágódjanak rajta


ill. biztonsági szelep, hogy ne törjön ki az éhséglázadás

2011. ápr. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

12:33

13:19

Így van, ahogy írjátok.

+ Engem még az zavar, hogy sok helyen nem lehet felvenni házi pénztárban a bért. A bankoknak egy évben szép kis összeg jön össze, csak azért mert törvény írja elő, hogy bankszámlára kell utalni a jövedelmet.

2011. ápr. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
50%
Még annyit tennék hozzá, hogy abban az esetben ha nincs bejelentve az ember még attól sok ember zsebbe megkapja a fizetést. Az egy dolog hogy nem lesz neki meg az évei. Létezik öngondoskodás is.. Örülnék ha nem kéne járulékot fizetni. Mire, metróra Pesten, autópályára? Lehet venni aranyat vagy tőzsdézni. Nem kell felélni. Szóval az éremnek mindig két oldala van.
2011. ápr. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
50%
A nő is mondja a műsorban, hogy a munkaadónak irányítható ember kell. Igen mert egyeseknek olyan nagy pofája van. Azok szokták mondani hogy azért buktam meg a vizsgán mert a tanár kifogott. Tanulni kéne. Ha én munkaadó lennék én is olyat keresnék, aki betanítható stb...
2011. ápr. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!