Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit csinál a pénzügyi tanácsadó?

Mit csinál a pénzügyi tanácsadó?

Figyelt kérdés

Ez egy kötött irodai munka? vagy esetleg házról házra kell menni? mit takar ez?

A válaszokat előre is köszönöm


2011. ápr. 20. 15:52
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

Én pár éve próbálkoztam ezzel. Úgy kezdik, hogy váltsd ki a vállalkozói igazolványt, majd elküldenek tanfolyamokra, közben a főnököd mondogatja, hogy az ismeretségi körödből minél több embert fűzz meg, hogy milyen jól járnak egy életbiztosítással. Ha így nem sok sikered van, akkor leültetnek egy telefon mellé egy telefonkönyvvel, és így kell kuncsaftokat szerezni.

A vicc az, ha tudnál intézni egy jó üzletet, azt a főnököd lenyúlja, mondván, nehogy elszúrd, és így a busás jutalék is őt illeti. Hamis üzletet meg nem érdemes köttetni, mert ha az ügyfél 2 éven belül felmondja, a jutalékot vissza kell fizetned. Én nem ajánlom ezt a melót.

2011. ápr. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
21%

az előző a biztosítási ÜGYNÖKről beszélt.


------------


Pénzügyi tanácsadó - Korábbi Országos Képzési Jegyzék (OKJ)


Általános adatok:

- Szakképesítés megnevezése: Pénzügyi tanácsadó

- OKJ száma: 54343605

- Szakmacsoport: Közgazdaság


Feladata: vállalkozásoknál, intézményeknél a pénzügyi folyamatok önálló végzése, irányítása. Pénzügyi tervek, elemzések, ellenőrzések készítése, döntések előkészítése.


Alapadatok

- OKJ-szám: 54343605

- Szakmacsoport: Közgazdaság

- Szint: emelt szintű szakképesítés

- Betölthető foglalkozás: Pénzügyi tanácsadó (2519)

- Felelős minisztérium: PM


Képzési adatok

- Képzési idő: 1100 óra (maximálisan támogatható óraszám)

- Lehetséges képzési forma: csak felnőttképzésben tanulható.

- Elmélet aránya a képzésben: 20%


Feltételek

- Szükséges iskolai végzettség: érettségi

- Egészségügyi alkalmassági vizsgálat: nem szükséges

- Pályaalkalmassági vizsgálat: nem szükséges


A munka jellege

Döntően ülő, hajlott testhelyzetben, zárt munkahelyen végzett szellemi munka.


Jellemző tevékenységek

Gazdálkodó szervezet alapításával, átszervezésével, megszüntetésével kapcsolatos pénzügyi tevékenység; pénzügyi tervezés; pénzügyi számítások végzése; pénzügyi döntések előkészítése; jövedelmezőségi, hatékonysági számítások végzése; pénzforgalmi elszámolások rendjének kialakítása, ellenőrzése; adó- és illetékkötelezettséggel, társadalombiztosítással kapcsolatos pénzügyi feladatok végzése, ellenőrzése; gazdálkodási tevékenység értékelése; pénzügyi nyilvántartások ellenőrzése, elemzése, értékelése.


Követelmények

Legyen képes a gazdálkodási folyamatok átlátására; ismerje az alapvető közgazdasági fogalmakat; ismerje a hatályos jogszabályokat; rendelkezzen könyvvezetési, beszámoló-készítési, ügyvitel-szervezési és adat-feldolgozási, nemzetközi pénzügyi, vámeljárásokkal kapcsolatos, valuta- és devizagazdálkodási, számviteli, vezetési, szervezési és informatikai ismeretekkel és legyen képes azok alkalmazására; legyen képes a szervezet ellenőrzési tevékenységében való közreműködésre; a szervezet nyilvántartási rendszerének kialakítására; a gazdasági hatások elemzésére; legyen képes a számítógép szakszerű alkalmazására.

2011. ápr. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Engem pénzügyi tanácsadóként vettek fel, a névjegykártyára is ez volt nyomtatva. A feladatok közé pedig beletartozik az (is), amit leírtam. Egy sablonszöveget én is be tudtam volna linkelni, de a kérdező személyes tapasztalatokra volt kíváncsi. Sok munkánál nem csak azt kell csinálni, amit leírnak..

2011. ápr. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%

A kérdező nyilvánvalóan az első válaszadó által vázolt (gondolom OVB vagy hasonló kamu banda) által felajánlott pénzügyi tanácsadó posztról beszél. Ha valós pénzügyi tanácsadó munkakör lenne akkor kérnének hozzá szakirányú végzettséget.


Ebben az esetben viszont abszolut helytálló amit az első leírt. Palizd be az ismerőseidet gagyi biztosításokkal - befektetésekkel, amik után te aprópénzt kapsz jutalék címen.

2011. ápr. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Feladata: vállalkozásoknál, intézményeknél a pénzügyi folyamatok önálló végzése, irányítása. Pénzügyi tervek, elemzések, ellenőrzések készítése, döntések előkészítése."


és mindezt felsőfokú szakképesítéssel:)))

2011. ápr. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
75%

Ha tényleg érdekel az igazi válasz, akkor írj privit, én szívesen elmagyarázom.

De ez a hely igen komolytalan ehhez!

2011. ápr. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%

a "szakma" is komolytalan...


lényegében egy vicc...

2011. ápr. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
9%
Az igazi pénzügyi tanácsadó(k), a mérlegképes - könyvelő, adótanácsadó, és esetleg az adóügyekhez is értő ügyvéd.
2011. ápr. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Akkor még jóhogy nem mentem el az állásra, olyan álláshirdetés volt amiben főiskolát/ egyetemet kértek plusz jogosítványt, de ennyi, szakirányú végzettséget nem. Nagyon köszönöm a válaszokat, valószínűleg kamu hirdetés volt!
2018. febr. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!