Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ki hogy talált munkát?

Ki hogy talált munkát?

Figyelt kérdés
Akkor van nagyobb esélyed munkát találni, ha meghirdetett állásra jelentkezel, vagy ha körbejárod a várost és személyesen érdeklődsz?
2011. ápr. 18. 07:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindent meg kell próbálni a hirdetésektől kezdve a személyes keresgélésig. Néha nem árt egy jó ismerős se, engem pl így sikerült alkalmazni a jelenlegi munkahelyemen. Előtte viszont másfél évig munkanélkül voltam (bármit persze én se vállaltam el), így nagyon örültem végül amikor megkaptam. :)
2011. ápr. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Ez nálam kortól függő. Annak idején, amikor elvégeztem a sulit, meg egy felsőfokú tanfolyamot, meglett a két nyelvvizsgám (20 éves voltam akkor!), írtam jónéhány önéletrajzot, bementem a megyeszékhelyre, és egy csomó céghez elmentem úgymond beajánlani magam. Akkor (ezelőtt 15-18 évvel) 1 hónap alatt 4 helyről jeleztek vissza, hogy kellenék. Egyet kiválasztottam, két hónap után kaptam egy jobb ajánlatot és váltottam. Most, 38 évesen 2 gyerekkel, vidéki létemre ezt már eszembe nem jutna megtenni, nem is merném, hiszen ha meglátják az önéletrajzban, hogy hány éves vagyok ("öreg") és van egy másfél éves gyerekem (aki valószínűleg állandóan beteg lesz) a kukába hajítanák az önéletrajzomat. Így hát ismerősök útján, vagy itt helyben, amit hallok úgy próbálkozok.

Szóval, ha fiatal vagy, ambíciózus, akkor én azt javaslom, hogy tedd ugyanazt, mint én fiatalon. Bár manapság sokkal nehezebb munkát találni bármilyen módszert használsz (ma már sajnos a kapcsolatok számítanak), de miért ne sikerülhetne? Néhány próbát megér! Indulj hát neki, sok sikert!

2011. ápr. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem sajnos csak egy érettségim van meg egy OKJ-em, mégis főpénztáros vagyok egy multinál.A válság közepén sikerült ezt a munkát találni, protekció nélkül.A nettóm több mint 120.000.-ft, 90 ember van a kezem alatt.Hirdetve volt, odamentem, és megmondtam, hogy Nekem kell ez az állás.Önéletrajz, 2 fordulós elbeszélgetés, teszt, és egy hét múlva már kezdhettem is.Ennek 2 éve.


33/N

2011. ápr. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ismeretség útján lehet esély.
2011. ápr. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én érettségivel és egy OKJ-val, pályakezdőként kerestem állást mindenféle módon(önéletrajz, személyes megkeresés),de max. az állásinterjúig jutottam, tovább nem. Aztán a legváratlanabb pillanatban az egyik ismerősöm egy nagy cégnél beszélt egy egész jó lehetőségről, beajánlott a céghez, és szerencsére mindenféle állásinterjú meg teszt nélkül felvettek, igaz egyenlőre "csak" nettó 95-öt kapok, de idővel remélem jobb lesz. Szerintem az ismeretség nagy kincs.
2011. ápr. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat. Sok sikert mindenkinek!
2011. ápr. 19. 14:44
 7/7 anonim ***** válasza:
Én jelentkeztem...
2011. ápr. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!