Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkáltatótok milyen béren...

Munkáltatótok milyen béren kívüli juttatást ad?

Figyelt kérdés

Igaz lehet az, hogy létezik olyan kafetéria rendszer, hogy pl én választom ki egy keretből mit szeretnék igénybe venni?

Hallottam olyat is, hogy aki munkaszerződése határozott időre szól az nem kap béren kívüli juttatást, vagy nem kap meg olyanokat amit a határozatlan szerződéses igen. Tudnátok erre példát?

Köszönöm!


2011. ápr. 17. 13:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk melegétkeztetési utalvány van, teljes állás után 4000 Ft-nyi. Nekem a főnök azt mondta, hogy törvényesen mindenkinek ugyanannyit lehet csak adni egy cégen belül, nem lehetnek különbségek, mint ahogyan a fizetéseknél. Itt szinte mindenki határozott idejű szerződéssel van, mégis egységesen kapjuk a kajajegyet. Multiknál, ahol jóval több kafetériát osztogatnak (havonta többtízezer fejenként), általában választani lehet, hogy pontosan mit kérsz. Ahol a barátnőm dolgozik, ott is ez van. Lehetett választani kajajegy, üdülési csekk, egészségpénztár között. Az összeg adott, de hogy pontosan mit akarnak, azt mindenki maga választhatja ki aszerint, hogy melyiket tudja leginkább hasznosítani.
2011. ápr. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Törvényesen igen, de gondoljunk csak bele a sok vezetői gépkocsihasználatra, mobiltelefonra, és munkaidő kedvezményekre, így azért annyira mégsem egységes. :(


Anyuméknál közalkalmazott, határozott időre szól a szerződése, nem kap semmit.

2011. ápr. 18. 09:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Azoknak semmi köze a kafetériához, azok a cég működéséhez szükséges költségek.

Közalkalmazottaknál másképp van (én is tanítottam suliban), ott a második évtől jár a kafetéria.

2011. ápr. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

az hogy magánbeszélgessen, és céges autóval kirándul? Középvezetőnek céges autó hogy dolgozni járjon vele, vagy benzinköltség térítés, sima mezei dolgozónak bérlet, ha tudna autóval járni akár nem(akár többen is)

Na mindegy, nem vitázni jöttem ide.

A béren kívüli juttatás nem azonos a kafetériával.Akkor úgy fogalmazom, hogy munkahelyi gondoskodás. :)

Lehet vállalati étkeztetés, orvosi ellátás, ingyen ital, kismamáknak munkaidőkedvezmény, képzési hozzájárulás, iskoláztatás stb...

2011. ápr. 18. 12:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!