Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan álljam meg, hogy ne...

Hogyan álljam meg, hogy ne költsek?

Figyelt kérdés
Tudom más azon van, hogy hogyan ossza be én meg itt költekezem. Néha nem tudom megállni, hogy ne vegyek hülyeségeket, néha pedig megállom mert meggondolom, hogy ez totál felesleges vagy csak elhízom tőle stb. Nem tudom mit tegyek, hogy ne költsem el a pénzemet. Már olyat is csináltam, hogy nem vittem annyi pénzt magammal de másnap megvettem :( Kérlek ne nézzetek le emiatt. Ti, hogyan spóroltok? Ha olyan tárgy vagy más előtt mentek el az utcán vagy boltban ami csábító, hogy veszitek rá magatokat, hogy ne vegyétek meg?
2011. ápr. 16. 09:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyszerüen nem megyek üzletek közelébe sem, más elfoglaltságot keresek.
2011. ápr. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálam két dolog van: az egyik, amit az első írt, nem megyek vásárolni, még kirakatot nézni sem, csak kb. negyedévente. Oké, persze a teszkóba gyakrabban, mert a kaja nem áll el negyed évig :D

A másik, hogy kiszámoltam, mennyiből élek meg. Rátettem még 10%-ot, a fennmaradó részre pedig kötöttem egy megtakarítási szerződést. Az a lényeg, hogy két évre lekötöttem magam, minden hónapban be kell fizetnem x összeget, ha nem teszem meg, elúszik a pénz, amit eddig beletettem. Mivel már 100 ezer benn van, ezért inkább kifizetem.

Ezzel pontosan azt érem el, hogy ugyan az enyém az a pénz, de nem férek hozzá (plusz reményeim szerint még jól is kamatozik majd). A végén meg ha egyben a kezemben lesz az összeg, valószínű nem fogom elszórni kis apróságokra.

2011. ápr. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor könnyű spórolni, ha az ember tudja, mit akar elérni vele. Alapvetően a pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta. Ha van valami célod, amire gyűjtesz (nyaralás, lakás, autó, bútor), akkor könnyebb megállni, hogy ne szórd el a pénzt. Meg persze az sem árt, ha némi vésztartalékot is teszel félre. Nem kell hatalmas összeget, de legalább egy félévnyi megélhetésre valót, hogy ha beüt a krach, nehogy a végén rezsire meg kajára se legyen pénzed. Ha meg még eltartott vagy, végképp ne aggódj! Menni fog a spórolás, amint rákényszerülsz. Addig meg örülj, hogy kedvedre költheted a pénzed! :)
2011. ápr. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

Hosszútávú megtakarítás:

2 jó dolog van benne:

- Befizeted a csekkel és nem marad annyi pénzed költekezni.

- A végén meg annyi pénzed lesz, hogy nem tudsz annyit költeni, hogy elfogyjon.

2011. ápr. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én ezt szoktam: Megyek vásárolni, nézegetek kirakatot, néha próbálok is ruhát , cipőt, de, mindig azt mondom magamnak, hogy ha nagyon akarom akkor másnap, vagy egy hét múlva is megvehetem mert megtehetem. De legtöbbször a hirtelen vásárlási láz elmúlik és tényleg csak a szükségeseket veszem meg, ugyanakkor nem tartom magam vissza a nézegetéstől. Előfordult olyan is, hogy egy kosztümöt hat hónapig nézegettem és végül úgy döntöttem, hogy nem kell.
2011. máj. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!