Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nőnek milyen olyan OKJ-s...

Nőnek milyen olyan OKJ-s szakmák vannak, amiből jól meg lehet élni?

Figyelt kérdés
Mert mondják itt sokan,hogy diploma helyett tanuljunk szakmát pl.villanyszerelő,festő mázoló,CNC marós stb...és halálra keresed magad. De ezek mind férfiaknak vannak!Nőknek hol vannak azok a tuti szakmák,amiket emlegetnek?
2011. ápr. 15. 00:05
 1/9 anonim ***** válasza:
21%

Nőknek általában másfajta nem diplomás "halálrakeresős" szakmák vannak, de mindegyikben közös, hogy direkt vagy indirekt módon a bájaidat kell árulnod.

Pozitívum, hogy még OKJ se kell hozzá, férfiaknak meg ebben nincs esélyük, még ha gyomruk lenne is...

2011. ápr. 15. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
nő is lehet szvsz nyugodtan villanyszerelő, meg szobafestő és stb.
2011. ápr. 15. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Reklámügyintéző, mérlegképes könyvelő, pénzügyi asszisztens, logisztikai ügyintéző, irodavezető. Feltéve persze ha találsz olyan céget, ami jól fizet.
2011. ápr. 15. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is simán el tud végezni egy nő ilyen jellegű munkát, a villanyszerelő és a festő pont nem annyira megerőltető fizikailag. Jó, nehéz a szerszámosláda meg a festékesvödör, de nem kell egész nap azokat emelgetni.

Egyébként a könyvelő valóban elég tuti munka, csak hosszú idő, mire megtanulod.

2011. ápr. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
22%
Mégis ki alkalmazna egy női festőt, vagy villanyszerelőt???
2011. ápr. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Például én. Egyszer kikezdett velem a vízszerelő, nem is értem, hogy gondolta, viszont azóta parázom, hiszen egyedül a lakásban mit tehet az ember ilyen esetben?

Szóval számomra - és szerintem az egyedül lakó nők jó része számára - egy női szerelő jelenléte sokkal megnyugtatóbb.

2011. ápr. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én ha még egyszer kezdhetném vmi egészségügyis szakmát tanulnék, ápoló, nővér, műtős, stb, nem tudom ezek okj-s szakmák-e. Kereslet van rá bőven és egyre inkább lesz is az öregedő társadalom miatt. Zsebbe jó pénzt meg lehet keresni vele. Ismerősöm háziorvos mellett lazán keres annyit, mint egy banki középvezető. Persze nem hivatalosan, de amikor elmegy vásárolni ezt senki sem kérdezi. Tényleg kár éveket beleölni egy tucatdiplomába, saját tapasztalat. Vagy egy menő egyetem vagy egy jó szakma. Másnak nincs értelme.
2011. ápr. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

logisztikai ügyintéző (feltétel: nyelvtudás)

könyvelő

informatikus

szakács

2011. ápr. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Könyvelő??

Analitikus könyvelő vagyok egy műv. központban... nettó 72ezer...

2011. ápr. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!