Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri taxisnak menni?

Megéri taxisnak menni?

Figyelt kérdés
Mennyit keres egy taxisofőr? Mennyit dolgozik érte? Saját kocsival szoktak menni? Üzemanyagköltség kit terhel? Nem magán cég indítása érdekelne, hanem egy céghez mennék...
2011. ápr. 6. 15:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerinted akkor is ennyien lennének, ha nem érné meg?
2011. ápr. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kamionos is elég sok van és szerintem nem éri meg, mert igaz jól fizet, de nincs a családjával nincs élete... Ezért kérdeztem, hogy taxisnak megéri- e. Tapasztalatokat várok főként illetve aki amit tud a szakmáról :)
2011. ápr. 6. 16:35
 3/6 anonim ***** válasza:

Az a taxis, akivel én járok annak havi 3-400 ezer bevétele van (nem nyeresége, bevétele). Utasai több mint fele állandó (akik telefonon hívják, hogy ide és oda menjenek), kb nettó 100-150 között marad neki havonta, úgy, hogy az átlagnál többet keres.


Rengeteg járulékos költség (engedélyek, szervíz), saját kocsival jár, van néha olyan napja, hogy egyetlen utasa sincs.


Szerintem nem éri meg.

2011. ápr. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Annyi az átlag Bp-n 100-150..


Szerintem akkor éri meg ha autógázzal mész.

2011. ápr. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Egyszóval nemigazán éri meg.. :(
2011. ápr. 6. 22:26
 6/6 anonim válasza:

Van akinek megéri, másnak nem. Említetted a kamiont. Akinek nincs családja, annak akár hasznos is lehet. Eljuthat mindenhová - külföld...

A taxis annyit keres, amennyit dolgozik. Ha jól ismered a várost, ahol dolgozni akarsz, nagyobb az esélyed. Ha tudsz bánni az emberekkel, szintén több az esélyed. Ezek mind növelik a bevételt. Saját autóval jobban jársz. Bérelhetsz is, de akkor ki kell fizetned a bérleti díjat a bevételedből. Havonta 50-150ezer is lehet. Sokmindentől függ.Üzemanyagot is neked kell fizetned. Ha társaságnál dolgozol, jobbak az esélyeid a nagyobb utasforgalomra, de tagsági díjat is kell fizetned. Ez is havi 50-100ezer.

2011. máj. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!