Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy tudok kimenni külföldre...

Hogy tudok kimenni külföldre pénz nélkül?

Figyelt kérdés
Közgazdász vagyok. Pályakezdő. Gondoltam arra, hogy külföldön kellene elkezdenem a pályámat. Hogy kezdjek neki? Pénzem viszont nincs. :(
2011. márc. 15. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Kérdésedre a válasz akkor:gyalog,vagy stoppolva.
2011. márc. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pénz nélkül sehogy. Mert akkor "kényszerprostiként" végzed valahol, ha gázos szituba kerülsz.
2011. márc. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából alábbi lehetőségek vannak:

- Nem szakmai munkára, "önkéntesként" a legegyszerűbb szerintem. Nézegetni kell vöröskeresztnek, meg egyházi szervezeteknek stb. az oldalait. Valamennyire már kell tudni adott ország nyelvét, egy ó alapszinten. És lehet menni öregotthonokba, meg ilyen helyekre dolgozni. Pár 10 ezer-100 ezer forintból el lehet indulni. Kinn vagy egy évig, összegyűjtesz vagy fél-egy misit (nem többet), de megtanulsz rendesen külföldiül.

- Másik lehetőség: Szintén nem szakmai bébiszitterkedés-recepciós-pincér. 100-200 ropi önrész, jó nyelvtudás kell hozzá. Irány mindenféle ügynökségek. Nagyjából ugyanaz pénzügyileg, mint az önkéntes meló. Szóval szintén csak nyelvet tanulsz meg.

- Harmadik lehetőség: Irány valamilyen multi, amitől kiküldözgetnek. Elég jó nyelvtudás kell ilyen posztokra. Munkakörtől függően első negyed/fél évre szívesen kiküldik az újakat az anyaországba betanulni, meg később is látogatóba. Van olyan is, hogy továbbra is megmarad ez a kiutazósdi, mondjuk 3/4 év külföld, negyed év magyar. De olyan is volt most állásbörzén: karbantartó mérnök 3/4 év Egyiptom erőmű-beüzemelés, majd 2 hét! Mo., majd fél év Svédország...

(- Ha még tanulnál: Erasmus. Lakótársam volt kint egy évig középfokú nyelvtudással. Kapott valami 60 ezer ösztöndíjat, meg szülei mellétettek még 100-at havonta. Szóval nincs ingyér.)

- Amire gondolsz: "külföldi céghez elhelyezkedni 0 tőkével". Hallottam már Skype-os interjúkról, hogy eleve külföldi honlapon keresett munkát. Én élő példából, uncsitesómékból tudok kiindulni. Kimentek Írbe szerencsét próbálni. A párjának egyből sikerült találni, mert már kinn voltak haverok, de ut-nak fél év kellett elhelyezkedni, mert nem tudott jól angolul (addig járkált tanfolyamra). Eladták itthon a kocsijukat, meg gondolom bőven vittek ki pénzt. Én azt mondom legalább 3-500 ezer forint és stabil nyelvtudás kell, hogy elkezdhesd így a kinti életet.

A 3. lehetőséget ajánlom leginkább.

27f

2011. márc. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó! Igen, ilyesmire gondoltam én is, hogy multin keresztül lenne a legjobb, ha lenne ilyen lehetőség. A nyelvtudásom elég jó, attól nem félek. Kevés lehetőség van, főleg pályakezdőként :( Külföldi honlapokat nézegessek?
2011. márc. 15. 22:37
 5/5 anonim ***** válasza:
Van még egy lehetőség, ha kiváncsi vagy rá irj privátot.
2011. márc. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!