Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik jól keresnek, mit tanulta...

Akik jól keresnek, mit tanultak, hol dolgoznak?

Figyelt kérdés
Één 15 éves vagyok és mindig arra gondolok, hogy hiába végzek el egy egyetemet, ha nem lesz munkám. Nagyon félek ettől, mert nem akarok szegény lenni. Csak arra vagyok kíváncsi, hogy mit érdemes tanulnom ahhoz, hogy később jómódú lehessek.
2011. márc. 11. 18:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
61%
Menj pilótának. Átlag napi 1 út oda-vissza, havi több százezer forint nettó (mondjuk a kezdőfizetést nem tudom). A fizetesek.hu szerint, most nézem, az átlagfizetés 648.200.-
2011. márc. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%

Nem a végzettségedtől fog függeni, hanem attól, mennyire vagy talpraesett, szorgalmas, ügyeskedő és kreatív, mennyi ismerettséged van stb.

Diplomásokból Dunát lehetne rekeszteni, mégis kevés olyan ember van, aki tényleg sokra viszi.

Talán egy mérnöknek van manapság a legtöbb lehetősége, de már belőlük is egyre több van, mire te végzel, akkor már főleg.

Úgyhogy én csak annyit mondanék, legyen céljaid, terveid, legyél nyitott, tanulj nyelveket és akkor lehet esélyed.

2011. márc. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%
Legfontosabb,hogy legyenek befolyásos ismerőseid,akik jó álláshoz segítenek.
2011. márc. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
76%

Akiket én ismerek mérnök infósok, ők jól keresnek. Elvannak egy normál életszínvonalon de meggazdagodni ebből sose fognak. Ahogy a 8 órás melók nagy részéből szinte senki. 9-10 órákat ülnek a monitor előtt de "élvezik". Én nem tudnám csinálni akármennyit fizetnének. Gépészmérnökök jók még de ott meg gyárba éled le a fél a életed.

A legjobban az a barátom keres aki 17 évesen otthagyta a sulit és csinált egy vállalkozást.

2011. márc. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
reál tudományok: matek, fizika, kémia... mindig hiány. Ezzel lehet nyomulni, de elmélyülés kell hozzá.
2011. márc. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
64%
Kutatóorvos, biológus, mérnök, nekem minden diplomás ismerősömnek nagyon jó munkája van én a fiamnak azt mondom mindig, hogy tanulhatna nőgyógyásznak, mert tudom magamról egy magán praxisban mi pénzeket szakítanak. Az enyém elkér egy alkalommal tíz ezer forintot, múltkor korábban mentem mint ahogyan időpontom volt hozzá és volt időm kb megfigyelni mennyi betege lehet a pár órás rendelés alatt. előttem hatan mentek be, utánam meg már kb tízen vártak és még a rendelés felénél tartott.Ha csak a 16 embert veszem az már szép összeg. Tanulj, majd lesz valami, még van időd eldönteni az irányt, de kétkezi munkásként nem jutsz semmire.
2011. márc. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
75%

Mindenkepp tanulj nyelveket, mert ha itthon nem jon be, mashol is szerencset probalhatsz. Illetve itthon is vannak cegek akiknel kovetelmeny a minimum angol nyelvtudas.

Szamitogep ismeret szinte elengedhetetlen!

2011. márc. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
61%
Politikusnak tanultak és a parlamentben dolgoznak.
2011. márc. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
75%
Programozó. Ha máshoz van kedved, akkor pedig nagyon fontos, hogy több nyelven beszélj! Sokszor nem a papír számít, hanem a biztos nyelvtudás!
2011. márc. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
15l vagyok és az informatikai meg ilyen mérnöki dolgok elég távol állnak tőlem. Nyelvekből viszont jó vagyok.
2011. márc. 11. 18:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!