Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Válthatok terhesség alatt...

Carolinapest kérdése:

Válthatok terhesség alatt munkahelyet?

Figyelt kérdés
Pár hetes terhes vagyok, sokkal kedvezőbb álláaajánlatot kaptam.Köteles vagyok bejelenteni a leendő munkahelyen, hogy állapotos vagyok? Ha eltitkolom bajba kerülhetek? Kérem, adjanak tanácsot! Köszönöm szépen!
2011. márc. 9. 18:55
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
Hát bajba nem kerülhetsz, de biztos szeretni fognak, és az ilyenek miatt van az is, hogy a munkaadók is úgy bánnak a munkavállalókkal, mint a kutyával. Meg a sok körös interjúk. Népi játék ez, aminek a végén kiderül, hogy ki szívatja meg a másikat, a munkaadó a munkavállalót, vagy fordítva. Heh.
2011. márc. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Bajba akkor kerülhetsz, ha a próbaidő alatt kiderül, mert akkor már lehet, hogy látszani fog, vagy a rosszullétek miatt rájönnek, akkor munka, táppénz, meg gyed nélkül maradsz.
2011. márc. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Az ilyen korrekt munkavállalók miatt szeretik a női munkaerőt.
2011. márc. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%

...no meg aztán az egy dolog, hogy a terhesség bejelentésétől számítva felmondási védelem illeti meg, de ez csak a rendes felmondástól védi. Rendkívülivel akkor is ki lehet rúgni. Én ha munkaadó lennék, azt megérteném, hogy valaki már hosszú ideje ott dolgozik, és aztán lesz terhes, de ha ezt a pofátlanságot eljátszaná velem, hogy felveteti magát csak azért, hogy utána rögtön elmenjen tgyásra, én meg tartsam állományban több évig, valószínűleg megvizsgálnám a lehetőségét, hogy ki tudom-e rakni rendkívülivel.

Persze, azt meg kell indokolni, de indokot ugyebár mindig lehet találni. (Talán még akár "tanút" is, aki azt mondja, amit én. :P) Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten. Aztán csináljon azt amit akar...

2011. márc. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a támadö hozzászólásokat is, továbbra is várom a kommenteket. köszönöm mindenkinek!
2011. márc. 9. 19:26
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Válthatsz, de ha kiderül a próbaidő alatt, akkor lapátra fognak tenni!
2011. márc. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%

És utána, amikor majd a gyed után vissza akarsz menni dolgozni, ha nem vesznek vissza, majd mit szólsz?!

Ez nem kirúghatnak kérdés kellene, hogy legyen, hanem korrektség kérdése. Nem szeretem a nem egyenes embereket. És ez nem egyenes viselkedés.

2011. márc. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Válthatsz.

Ha olyan a munkaköröd, köteles vagy bejelenteni, hogy terhes vagy. Egyes munkakörökben nem is dolgozhatnak terhesek.

Az új munkaszerződésed valószínűleg tartalmazza a 3 hónapos próbaidőt, ami alatt nem állsz védettség alatt, tehát indoklás nélkül felmondhatnak neked.

Most kb 2 hónapos tehes vagy, a próbaidő végére 5 hetes terhes leszel majd, ami nagy valószínűséggel már látszani fog. A munkáltatód rá is kérdezhet a próbaidő alatt, hogy terhes vagy-e, és ha letagadod, a próbaidő után derül ki a munkáltató számára, hogy állításoddal ellentétbe terhes vagy, kirúghat rendes felmondással. Ráadásul ebben az esetben kártérítési igénnyel is felléphet veled szemben.

Az lenne részedről a korrekt, ha megmondanád a leendő munkáltatódnak, hogy terhes vagy.

2011. márc. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

válthatsz

nem vagy köteles, de illene

veszélyei megvannak - lásd, amit a többiek irtak.


összegezve: én maradnék az eredeti helyen, hiszen úgyis elmész szülni. és csak a gyedről visszajőve keresnék másik állást, vagy

az új munkaadóval korrekt lennék és vázolnám a szituációt, hozzátéve, hogy a maradék időben, illetve gyed után számithat rám. ő pedig döntse el,hogy mit szeretne.

2011. márc. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!