Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire csaló oldal a Gépelő.hu?

Mennyire csaló oldal a Gépelő.hu?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Segítsetek nekem abban, hogy ez a gépelő.hu oldal-ban mennyire lehet megbízni mivel én regisztráltam már és kíváncsi lennék a ti tapasztalataitokra is!

Fizetnek ha elérem a 15e határt vagy sem?

Egy embernél már láttam, hogy 9e-vontak le tőle!


2011. márc. 5. 17:30
1 2
 1/11 anonim válasza:
Ez engem is érdekelne. De azt hogy érted, hogy 9 ezret vontak le, miért?
2011. márc. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ha még érdekel, leírom a tapasztalataimat. A hanganyagok gépelése a vizsgafeladat borzasztó volt, többszöri javítás után sem fogadta el, sőt a saját helyesírás ellenőrzője által kijavított hibát sem fogadta el. Ez volt tavaly (2010). Akkor nem kaphattam éles munkát, az idén pedig valami furcsa módon mégis gépelhetek. Már 2x sikerült "elcsipnem" munkát, ezt gépelni nagyon jó volt, diktálta az illető. Még nem lektorálták, majd kiderül, hogy megfelelt-e. Vannak egyéb munkáik, telefonszámtudakozó, depoadatfeltöltés, azok jók. Fizettek is, mikor elértem a minimum 15e Ft keresetet. Ebből van 1500 költséglevonás. Én főállásban dolgozom, tehát a járulékokat a munkáltatóm fizeti, mégis levontak tőlem valami EHO nevezetű valamit, amit viszont nem mutatnak ki semmiféle papíron. A kereset és az adóalap különbözete volt ez, és csak hosszas e-mail-ezés után ismertek el ennyit. De az évvégi SZJA-hoz szükséges kimutatáson sehol sem szerepel, és kérésre sem adnak ilyen igazolást. Tőlem kb. 9e Ft-ot "nyúltak" le.


Ezt írta az a személy aki csalódott bennük!

Remélem nem baj, hogy ezt ide átmásoltam de más is lássa ezt aki szeretne munkát kapni tőlük!

2011. márc. 6. 08:58
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem csalót kellene kiáltani, hanem tisztában lenni a munkabért terhelő egyéb költségekkel. Az EHO levonása teljesen jogos.
2011. márc. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy ha még tényleg 6000-ft ot utalnának a mai világban az is sokat számít legalábbis nekem igen!
2011. márc. 6. 20:21
 5/11 anonim ***** válasza:
A 9ezret a kötelező SZJA és járulékok levonása után vonták le, állítólag EHO miatt, de mivel főállású munkaviszonyom van, nekem nem kellett volna levonni, s ezt ők is tudják, tudniuk kell (kellett volna). De se ki nem mutatták, hogy visszaigényelhettem volna, se be nem fizették az APEH-nak. A szerződésben csak 1500,- Ft költséglevonás szerepel. Szóval nem értem. Már kértem az APEH-tól állásfoglalást, de még nem kaptam választ.
2011. ápr. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Válaszom Neked, Aki írtad, hogy az EHO levonása jogos: van akinél igen, van akinél nem. Ha főállásban dolgozol, a munkahelyed kifizeti utánad, tehát a megbízási díj után már nem kell fizetni. Ha valaki nem dolgozik, akkor sem tőle kell levonni, mert az a munkáltatónak kell befizetni. A személyes eü. járulékot igen, azt le kell vonni a dolgozótól. Az meg is történt, teljesen jogos. Félreértetted.
2011. ápr. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A legutóbbi kifizetésnél rájöttem mit értenek az EHO alatt. Azt, amit nekik a munkáltatónak kell befizetniük a munkavállaló után. Minden járulékot levontak tőlem, amit nekik kellene befizetni. De persze be sem fizetik. Kérdésre, érdeklődésre nem válaszolnak. Be fogom panaszolni őket az APEH-nál. A tavalyi levonást sem fizették be az APEH-nak.
2011. ápr. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves Érdeklődők!


Szeretnénk tájékoztatni Önöket, hogy cégünk a hatályos törvényeknek megfelelően kezeli a kifizetéseket.

Valóban sajnálatos helyzet, hogy a bruttó fizetésből közel 50%-ot vagyunk kötelesek befizetni különböző jogcímeken, de jelenleg nem tudjuk máshogy legálisan működtetni a rendszert.

Kérdéseikre szívesen válaszolunk személyesen a gepelo.hu főoldalán található ingyenes internetes zöldszámon.

Az a célunk, hogy minél több munkát tudjunk biztosítani azoknak, akiknek szüksége van rá.


Kérdésekkel vagy esetleges javaslataikkal várjuk jelentkezésüket.


Üdvözlettel,

a gépelő.hu csapata

2012. febr. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez mind szép és jó. Mármint az utolsó hozzászólásban! De még éles munkát sosem kaptam a cégtől. Minden nap megnézem az oldalt és semmi! Akkor miről is beszélünk?
2012. febr. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Ha új munka érkezik, küldenek e-mailt...de lehet kérni SMS-ben is értesítést...Nekem már fizettek, amikor elértem a 15 ezret minden követelés nélkül megkezdték a kiutalást. 7 ezret vontak le (18 ezerből). Röviden ennyi.
2012. febr. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!