Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha nem vagyok bejelentve,...

Ha nem vagyok bejelentve, akkor gyedet sem fogok kapni? Alanyi jogon jár valami?

Figyelt kérdés
2009. febr. 17. 14:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
És ha a nagyszülő kapja a GYES-t, a nyugdíját is kapja továbbra is? ili
2009. febr. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Ili! Igen kapja továbbra is, és töle nem is vonják le a 9,5%,nyugdij alapot, amit tőled levonnának. Csak akkor együtt kell laknotok a nagyival. Ennyit már én is kideritettem. :)
2009. febr. 17. 20:43
 13/17 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, csak kíváncsi voltam hogy működik, bocs hogy belepofázok. :-/
2009. febr. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Ili! Semmi gond, szerintem ez sok mindenkit érdekel.
2009. febr. 18. 10:14
 15/17 anonim ***** válasza:

Az, hogy magad után fizetsz tb-t, még nem jelent automatikusan biztosítási jogviszonyt.

mit fizetsz? Egészségügyi szolgáltatási járulékot? Ezért csak az egészségbiztosítás természetbeni ellátásaira vagy jogosult, ez nem jelent biztosítási időt.

2009. febr. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
80%

Szia!


Hiába fizeted magad után a tb-t, attól még sem a GYED-re, sem a TGYÁS-ra nem leszel jogosult, csak GYES-re és családi pótlékra. Jelenleg úgy működik, hogy TGYÁS-t és GYED-et akkor kaphatsz, ha a szülést megelőző 2 évben volt 180 nap biztosítási jogviszonyod, és ha a szülés napján is biztosítva vagy, tehát van bejelentett munkahelyed. Ha a TGYÁS vagy a GYED közben megszűnik a munkaviszonyod (pl. határozott szerződés), akkor is passzív jogon járnak ezek az ellátástok.


Nekem ezért hosszabbította meg a munkavállalóm ápr. 15-ig a szerződésem, mert márciusban szülök, és január 30-al járt volna le, így hiába lett volna meg a 180 napom, GYED-et nem kaptam volna, csak TGYÁS-t és GYES-t.


Ha még messze vagy a szüléstől, azt javaslom, hogy próbáld meg magad valaki ismerős vállalkozásába bejelenteni, és rögtön táppénzre menni, így is kellene magad után valamennyit fizetned, de azt pontosan nem tudom, mennyit. Határozott időre bejelented magad, így ha a szerződés lejár, akkor utána passzív jogon kapsz mindent.


Vagy a másik alternatíva, hogy egyéni vállalkozó leszel, onnan rögtön táppénz, és akkor elvileg ugyanúgy kapsz mindent.


Nekem ezeket ajánlották, amikor még nem tudtam, hogy meghosszabbít-e a munkáltatóm, állítólag ez a 2 járható út.


Egyébként pontos infót a területileg illetékes OEP-től tudsz szerezni, ők mindig képben vannak a legfrissebb jogszabályokról.

2009. febr. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Az elképzelhetetlen, hogy a munkáltatód esetleg BEJELENT ???
2009. febr. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!