Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan hívjam fel a figyelmet?...

Hogyan hívjam fel a figyelmet? Beletörődjünk?

Figyelt kérdés
Sziasztok,több mint fél éve keresek munkát, diplomásként, nyelveket beszélő fital nőként (gyerek nincs). Mostanra lett teljesen elegem, hogy a napokban rájöttem már beérném akár a Tesco-ban pénztárosként is (legalább dolgozhatnék) Az önéletrajzom kb 200 cégnél landolt, ebből 10-20 helyen voltam interjún, a legtöbb helyről pedig vissza sem jeleztek. Úgy döntöttem megkeresem a lehető legtöbb médiumot a problémámmal(illetve sokak problémájával) vagy nekiállok szórólapon "hirdetni" magam. Mit gondoltok, van e ennek egyáltalán értelme? Nagyon el vagyok keseredve :(
2011. febr. 22. 08:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én is így vagyok. Egy éve még én válogathattam a jobbnál jobb lehetőségek közül, most meg engem sem hívnak fel. Én már több száz helyre beadtam önéletrajzomat a nyár óta. Összes létező fejvadász cég, munkaerőközpont, nagyobb vállalatok (ahova időnként mégegyszer elküldöm), semmi. Már én is jelentkeztem mindenre!! Még mosogatónőnek is!!! Oda sem vettek fel!!! Végigjártam a kerületet minden egyes ajtón bementem otthagyva önéletrajzomat!!!!! Semmi!!!! Stócokban állnak mindenhol az önéletrajzok!!! Írtam a parlamentbe már többször is, kedves miniszterelnökünknek, képviselőknek, hogy lakáshitellel így hogy éljek meg, gyerekekkel, családfenntartóként, válaszra sem méltattak többszöri alkalom után sem!! Mindenki tojik bele, hogy problémánk van!!! Szerintem esetleg csak egy nagyobb megmozdulás segíthetne, de lehet még az sem. Egyedüli emberre külön külön mindenki tojik. ÉN IS EL VAGYOK UGYANÚGY KESEREDVE, HOGY ÍGY MI LESZ!!!!!
2011. febr. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Hamarosan indul az állásbörze időszak, ez egy jó lehetőség, hogy személyesen beszélgess egy időpontban 100 cég HR-esével és fejvadászaival. Fontos, hogy mindegyikhez oda kell menni és mindegyikkel el kell beszélgetni és leadni az önéletrajzodat! Kérj tőlük tanácsot. Ez a legjobb időszak ilyen szempontból. Fontos tudni, hogy ők most látnak Téged először, ne úgy állj hozzá, hogy ők már a századikok, akikkel beszélsz. Ezt arra írtam, mert írtad, hogy el vagy keseredve. Ezzel nem vagy egyedül és megértem, mások is letörnek, éppen ezért legyél Te az, aki úgy megy oda, mint aki az első interjúra készül (ha akkor még lelkes voltál) és máris lesz valamennyi előnyöd a többiekkel szemben.
2011. febr. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hidd el így is fogok tenni, bár én nem budapesti vagyok, és én még a mi csodás városunkban nem hallottam állásbörzéről, de utána fogok járni. A profession-nek volt ősszel online állásbörzéje, ott is ott hagytam mindenkinél az önéletrajzot és semmi. Számomra a legnagyobb gond az, hogy belefásultam, és az elkeseredettség mellett mérges is vagyok. Minek tanultam 4 évig a főiskolán minek mentem külföldre nyelvet tanulni?! Azt mondják gyakorlat kéne, de ha nem adnak munkát gyakorlatot sem tudok szerezni, meg azt is mondják fiatal vagyok és biztos majd elmegyek szülni, ez a púp pedig nem kell egyik cég hátára sem. Bicskanyitogató helyzet/érzés....
2011. febr. 22. 08:57
 4/8 anonim ***** válasza:
mi a szakmád?
2011. febr. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Közgazdász idegenforgalom szálloda szakon. És a szakomat nyesem vágom, nem fényezésből:) csak sokan ráfogják, hogy butikszak.
2011. febr. 22. 09:20
 6/8 anonim ***** válasza:

közgazdaságtan és idegenforgalom szálloda? ez kicsit furcsa párosítás szerintem.


a közgáz amúgy a te szójárásodat használva, valóban "butik szak", azaz boldog boldogtalan közgáz suliba megy. a szomszédom fia is közgázon tanult. hosszú évek óta nincs állása, mert az anyja nem engedi el semmi "alacsonyabb" munkahelyre.



nah most a szitu. tekintsünk el a szálloda szaktól.

közgazdászként tapasztalat nélkül nagyon valószínű, hogy nem fogsz versenyszférában melót kapni.

nem véletlenül KÖZgáz.


közszférában próbálkoznék a helyedben, bár oda nehéz bekerülni most, mert épp leépítik a szakembereket.


az pedig, hogy nyesed-vágod, nem biztos, hogy valóban úgy van. idővel rájössz, hogy mennyi mindent kell még tanulni. én is így voltam, igaz én programozó vagyok. 5-6 éve azt hittem, hogy mennyire isten vagyok, mert jobban tudom a dolgokat az oszt társaknál, volt, hogy a tanárnál is. Azt a valóság az, hogy még millió dolgot kellett tanuljak, hogy eljussak egy valódi szintre.


A fő probléma, hogy nincs gyakorlatod. Olvass szabadidődben, írj tanulmányokat, publikáld blogban őket, vagy valami tartalomkezelő rendszerben, magyarán kreálj magadnak referenciákat.


később beírhatnád a CVbe is, főleg ha esetleg olyan publikációkat hozol létre amit még sokan olvasnak is, akkor nyert ügyed van.


persze ilyenkor szokott jönni, hogy az "hülyeség", nincs idő, kedv, stb.

2011. febr. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A szórólap hülyeség, csak pénzkidobás. A 200 cég meg fél év alatt nem valami sok... napi egy önéletrajz.

Tudom, vidéken nincs sok lehetőség.

Szerintem terjeszd ki a keresést országosan, így simán elküldhetsz napi 100 önéletrajzot, ez azért hatékonyabb :)

Ha felvesznek, akkor meg költözöl. Fiatalon nem nagy ügy.

Csak a címed vedd ki az önéletrajzból, mert ha benne van, hogy messze laksz, nem fognak felvenni.

2011. febr. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szia! 8:32-es vagyok.

Ezt írtad: "Azt mondják gyakorlat kéne, de ha nem adnak munkát gyakorlatot sem tudok szerezni..."

Külföld nem jöhet számításba? Legalább egy kis időre kimehetnél és máris lenne mit írni a CV-dbe.

2011. febr. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!