Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan csináljam, ha közvetlen...

Hogyan csináljam, ha közvetlenül cégekhez szeretnék pályázni?

Figyelt kérdés
Kaptam néhány hasznosnak mondott tippet álláskereséshez. Eszerint sokkal hatékonyabb ha közvetlenül (esetleg személyesen) cégekhez pályázok és nem egy álláskeresési portálon található hirdetésre jelentkezem. Ez esetben szerintetek írjak motivációs levelet (nem konkrét pozícióról lenne szó, de a munkaköröket amikben tapasztalataim vannak és amikben szívesen dolgoznék, természetesen be tudom határolni), vagy elég ha az önéletrajzomban feltüntetem, hogy milyen jellegű állások érdekelnének? A címeket, vezetők nevét már kinyomoztam! Menjek be egy tetszőleges időpontban, vagy előtte telefonon egyeztessek velük? Ti már csináltatok hasonlót?
2011. febr. 9. 14:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Én mikro elvégeztem az egyetemet, így csináltam (kertészmérnöki). MInden lehetségest kiírtam, de nem csak a városomból, hanem 40 km-rel arrébbról is sokat. Postán küldtem el nekik. A kb. 30-ból 1 választ kaptam, hogy nem.

Kissé pofátlannak kell lenni, nyomulni kell. Ők nem fognak visszaszólni. Nagy segítség ha van protekció, manapság legjobban így lehet munkát találni.

Én is állást keresek és most arra jutottam, hogy minden lehetséges helyre beküldöm az önéletrajzomat emailben. De én nem küldök motivációst, mert azt mindnek személyre szabottan kellene és nem fognak engem arra méltatni, hogy válaszoljanak, így minek kínlódjak vele? Nekem nem éri meg.

2011. febr. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem is a motivációs levél egy konkrét állásajánlatra kell, hogy szóljon. Sajnos igazad van, azt veszem észre, hogy valóban nyomulni kell, és bár baromira nem az én stílusom, de valószínűleg ez lesz, bemegyek személyesen arra a néhány helyre, amit pár hónap alatt kinéztem magamnak és leadom az illetékes vezetőnek az önéletrajzot. Sajna protekcióm nekem sincs. :(
2011. febr. 9. 15:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!