Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi idő után kell azonos...

Mennyi idő után kell azonos bérezést kapnom a velem egy munkakörben, azonos beosztásban dolgozó kollégáimmal?

Figyelt kérdés
Béreltként kezdtem egy cégnél, majd tavaly októberben véglegesítettek, állományba kerültem. Kezdő fizetésként 40 ezer Ft-tal kevesebbet kaptam/kapok a már több éve ott dolgozó kollégáimhoz képest. Állományba kerüléskor eltekintettek a próbaidőtől, tehát azonnal teljes munkaerőnek számítottam. Érdekelne, jogilag mikortól jár ugyanaz az összeg, mint nekik...fél év, 1 év letelte után, vagy akár már most rákérdezhetek a fizetésemelésre?
2011. febr. 3. 20:05
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Elvileg ugyanazt a bért kellene kapnod, de csak elvileg, a gyakorlatban ez nem így működik.
2011. febr. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

Kb. soha nem fogsz annyit kapni, hiszen őnekik nagyobb a tapasztalatuk, mivel régebb óta vannak ott.

A cég nem köteles soha ugyannyit fizetni neked, pont ezért.

2011. febr. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
Jogilag? Hogy képzeled? Ilyen jog nincs nem akarlak megsérteni ,de jól behuztak a csőbe. Az előttem szólónak azért nincs igaza hogy nincs elég gyakorlatod hiszen ott dolgoztál béreltként.
2011. febr. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A többiek több éve ott dolgoznak... Ez kiderült a kérdésből.
2011. febr. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

Ezt úgy hívják: egyenlő bér elve

Bár a szerződésed nem láttuk, de valószínűnek diszkriminálnak téged.

Ezt fusd át:

[link]

2011. febr. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

"Jogilag? Hogy képzeled? Ilyen jog nincs..."


Azért ez nem teljesen igaz. Ez a vonatkozó szabályozás:


"142/A. § (1) Az egyenlő, illetve egyenlő értékűként elismert munka díjazásának meghatározása során az egyenlő bánásmód követelményét meg kell tartani.


(2) A munka egyenlő értékének megállapításánál különösen az elvégzett munka természetét, minőségét, mennyiségét, a munkakörülményeket, a szükséges szakképzettséget, fizikai vagy szellemi erőfeszítést, tapasztalatot, illetve felelősséget kell figyelembe venni.


(3) Az (1) bekezdés alkalmazása során munkabérnek minősül minden, a munkavállaló részére a munkaviszonya alapján közvetlenül vagy közvetve nyújtott pénzbeli és természetbeni (szociális) juttatás.


(4) A munkaköri besoroláson vagy teljesítményen alapuló munkabért úgy kell megállapítani, hogy az az egyenlő bánásmód követelményének (5. §) megfeleljen."

2011. febr. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, de itt a tapasztalat nem egyenlő és nem is tudja utolérni a többieket ebben.
2011. febr. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%
21,09 -es vagyok amit a 21,25-ös leirt az nagyon szépen mutat papiron a gyakorlat nem ez. Lehet hogy az állami szférában betartják de a magánszektorban nem Vettem én fel egy napon 2 embert ugyaarra a munkakörre két külömböző fizetéssel, attól függ kivel hogy tudsz megállapodni ennyi
2011. febr. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
77%
21:25-ös vagyok. Igen, azért írtam az első hozzászólásban is, hogy elvileg van ilyen szabály, de a gyakorlatban ez nem működik.
2011. febr. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a közférában sincs így.


Az éveid (ledolgozott) száma után szorozzák a fizetésed valamennyivel, így jön ki a bruttód.


Egy korábban ott dolgozónak mindig több lesz a fizetése.


Eü-ben legalább is így van.

2011. febr. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!