Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Adminisztrációs munkakörben...

Adminisztrációs munkakörben milyen feladatok vannak?

Figyelt kérdés
(főleg Excelt kérdezek, a word-öt tudom, Powerpoint is megy, az Outlook-ot is egyszerű használni, az Internetet főleg. ) Van esetleg más is? Szeretnék átnézni ilyen feladatokat, ha véletlen behívnak interjúra, és belekérdeznek mindent tudjak. (Félek, az amit tanultunk a suliban nem elég. ) Köszi a válaszokat.
2011. jan. 27. 19:26
 1/6 anonim ***** válasza:

gyakorltilag bármi...

papiron adminisztrációs munkakörbe vettek fel,ahhoz képest csinálom már azt is amit egy mérlegképes könyvelő csinál,és sokszor angol és német nyelven (életemben nem tanultam németet,de muszáj boldogulni)


tehát ne azt várd,hogy kapsz egy excel táblázatot,és azon számolj átlagot...

2011. jan. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, hol dolgozol. Nekem például GUI-t is kellett terveznem :D Persze az elején azt se tudtam, mi az, de végül is mindent meg lehet tanulni.
2011. jan. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Oh értem, köszönöm. Csak azért kérdezem, mert az előbbi interjún nekem szegeztek egy kérdést (fejből kellett levezetnem két feladatot, és se a menüpontok nevét nem tudtam fejből, sem azon belül milyen fülekre kell kattintani.) Egyébként elboldogulok vele, mert látom, és úgy tudom mi hol van, de szerintem ezért nem vettek fel. Ezért van bennem egy kis félsz.
2011. jan. 27. 20:46
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy vicc. Szerintem ha ilyen nonszensz feladatot kaptál, nem is akartak téged felvenni, már régen megvolt az emberük erre az állásra. 8 évig dolgoztam Excellel, 60 ezer soros, 50-60 oszlopos adatbázisokkal, minden áldott nap napi 8-10 órában és mégsem tudom a menüpontokat fejből!!! Másrészt az Excel verziószámától is függenek a menüpontok, meg attól is hogy milyen bővítmények vannak rajta. Ezt még egy informatikus sem tudja fejből, szerintem. Amikor felvételiztettünk az osztályra jelentkezőket ugyanilyen munkakörre, soha eszünkbe sem jutott fejben Excel példát megoldatni. Másrészt az Excel nem egy hú de bonyolult program, az is megtanulja egy hét alatt aki sosem találkozott vele előtte. Uh pláne nonszensz amit kértek tőled. Ne is rágódj rajta, szerintem szándékosan adtak lehetetlen feladatot.

Egyszer egy ismerősömnek kézzel lekörmölt, Svájc mittudomén melyik német nyelvjárásában írott jogi szöveget adtak állásinterjún, hogy olvassa fel hangosan és azonnal fordítsa is le. Később kiderült hogy már rég megvolt az ember akit fel akartak venni, csak muszáj volt lefuttatni az interjúkat. Ocsmány egy dolog...

2011. jan. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi. Erre még nem is gondoltam. Persze volt egy másik interjúm is ahova behívtak, megnéztek maguknak, előttük volt az önéletrajzom és az álláshirdetés szövege, ugyanazt ledarálták, ami benne volt, majd megköszönték, hogy elmentem, és megígérték, hogy értesítenek. Semmit nem kérdeztek, körülbelül annyi megszólalásom lehetett az egészben, hogy bemutatkoztam. Igaz rá is kérdeztem, van-e valami kérdésük hozzám, de nemmel válaszoltak. Azt hittem, hogy ez egy vicc Ott gondoltam, hogy "megvan már az emberük".

Egy másik interjúra pedig úgy hívtak be, hogy "nem pályakezdőt akarunk felvenni, de azért behívtunk interjúra." Mosolyogtam, nem görcsöltem, kedves voltam még ezek után is, de egyik sem sikerült. Bizonyos, hogy ebben az is szerepet játszik, hogy pályakezdő vagyok. De ha annyira ódzkodnak felvenni egy olyat mint én, az életben gyakorlatom nem lesz.

Egy másik interjúm pedig 1 percig tartott. Elmondta az úriember, hogy 30.000 ft képzési díj és tanfolyam elvégzése ellenében talán felvesznek, de csak talán, sok a jelentkező, előttem, utánam is, aki az állásra pályázik. Ha ezt az összeget nem állom, nincs munkainterjú sem. Nem is lett.


Azért átnézek pár Excel feladatot, biztos, ami biztos.

2011. jan. 27. 22:45
 6/6 anonim ***** válasza:
Jajj, durva amiket írsz... Én is álláskeresés előtt állok, tavasszal indul a futam. Előre rosszul vagyok, tudom hogy nem lesz piskóta. Azzal szoktam biztatni magam, hogy végül is olyan ez mint a párkeresés, egy csomó emberrel el kell menni randizni hogy rátalálj az igazira. És ezt sűrűn ismételgetem... xD
2011. jan. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!