Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fényképes önéletrajzba milyen...

Fényképes önéletrajzba milyen fényképet érdemes tenni?

Figyelt kérdés
Sima igazolványkép vagy öltöny nyakkendő stb. vagy egy jól sikerült véletlenül elkapott kép is megteszi? Mi a szokás elvárás+ hasonlók ezzel kapcsolatban?
2011. jan. 13. 18:45
 1/7 anonim ***** válasza:

igazolványkép


Nem feltétlenül nyakkendős

2011. jan. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Más vélemény tapasztalat?
2011. jan. 13. 20:13
 3/7 anonim ***** válasza:

Mindenképpen igazolványkép legyen, semleges háttérrel.

Úgymond "házi" fotóval szerintem nem vesznek komolyan.

2011. jan. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen kép. Fontos, hogy bizalomgerjesztő legyen, tehát jól nézz ki rajta. De mindenképp semleges, világos háttere legyen. Tehát pl. nyaraláskor vagy kiránduláson készített kép nem jó. Se étteremben, se bulin, stb.

Én csináltam már néhány barátomról otthon önéletrajzba való képet, üres fal elé beálltak, felkapcsoltuk az összes villanyt és egész jó képek lettek. Szóval nem feltétlen kell ezreket kiadni egy fényképésznek.


Az a lényeg, hogy nézd meg a képet egy munkáltató szemével. Mit tükröz? Olyan ember nőz le róla, akivel szívesen dolgoznál? Persze abszurd, mert te vagy rajta, de ha ettől el tudsz vonatkoztatni, akkor ez elég tuti megoldás.

2011. jan. 14. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
csak igazolványképett tegyél bele, öltöny nem kell, de nem árt, ha ingben vagy a képen. elegánsabb, mint egy ujjatlan póló mondjuk...
2011. jan. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ja, és lehetőleg legyen friss kép, egy éven belüli.

nekem mondjuk 4 éves a képem, vagy 5, de nem sokat változtam:-)

2011. jan. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül írtam, hogy igazolványkép.


HA több száz önéletrajzot kell átnézni, akkor nincs ideje az embernek mindet elolvasni. A trehány kinézetű CV olvasás nélkül megy a kukába. Hasonlóan végzi, ha a fotóról látom, hogy egy komoly munkahelyre jelentkezve se képes egy komoly fotót küldeni magáról, hanem valami nyaralási fotót tesz be mert az "olyan egyedi"

2011. jan. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!