Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdő vok nincs munkám...

Pályakezdő vok nincs munkám kaphatok pénzt?

Figyelt kérdés
nos kb 7 hónapja végeztem el a sulit és nincs munkám ha bemennék a munkanélkülibe kapnák valami pénzt havonta? csak hozzáérők irjanak ha lehet
2011. jan. 3. 17:25
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
pont ráérsz bemenni és megkérdezni nem?
2011. jan. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
jó de azért jó lenne elötte tudni valamit valaki irjon valami okosat
2011. jan. 3. 17:35
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Munkaügyi központban voltam gyakorlaton.

Munkanélkülit nem kapsz, ha nincs egy éves munkaviszonyod legalább. RÁT-ot kaphatsz, ha szociális helyzet alapján rászorulsz, viszont ennek keretében mindenféle munkát el kell vállalnod, amit adnak (pl. közmunkák, utcaseprés, stb.), különben nem kapsz pénzt.

Vagyis igazából pályakezdőként nem nagyon lehet pénzt kapni. Én is ebben a helyzetben vagyok. :(

2011. jan. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Nem. Álláskeresési járadékot annak függvényében kapod, hogy előtte mennyi időt dolgoztál. A 0-t elosztva 5-tel, bizony 0 napig kaphatsz :p
2011. jan. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
dolgoztam 4 hónapot
2011. jan. 3. 18:00
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

Ha a munkaügyiben való jelentkezésed megelőző 4 évben volt legalább 365 ellátásra jogosító napod (munkaviszony, alkalmi munka, vállalkozói jogviszony), akkor álláskeresési járadékot kaphatsz. Ha nem volt 365, de volt legalább 200, akkor álláskeresési segélyt.

Ha nem volt 200 napod sem, akkor csak regisztrálnak, de ellátást (pénzt) nem kapsz.

Viszont ha a munkaügyi által szervezett tanfolyamra jársz, akkor a tanfolyam idejére megkapod a minimálbért.

A RÁT már megszűnt, BPJ van helyette. Ebben az évben annak jár, akinek megszűnt az álláskeresési ellátása (járadéka, segélye), vagy legalább 1 éve regisztrált álláskereső.

Ha nem kaptál áll.ker.járadékot/segélyt és egy nem vagy 1 éve regisztrált álláskereső, nem kapsz BPJ-t (RÁT) sem.

Viszont ha egyéb jogon nem vagy jogosult a TB ellátásokra (nappalis tanuló, Gyes..) akkor a TBd is magadnak kell rendezned. Ha júniusban végeztél nappalin, akkor 2010.december 16-tól kell rendezned a TBd.

Ha 4 évre visszamenőleg csak 4 hónap munkaviszonyod volt, akkor semmilyen pénzbeli ellátást nem kaphatsz, sem a munkaügyitől, sem az önkormányzattól.

2011. jan. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Vok? Hol végeztél általánosban?
2011. jan. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

a semmittevésért csak úgy magában nem adnak pénzt.

az előttem szólónak meg vok=vagyok szleng rövidítés :)

2011. jan. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
:) Tudom mit jelent :). De egy felnőtt embertől elvárható, hogy ne úgy kommunikáljon mint egy kiskamasz :)
2011. jan. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!