Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ahoz hogy valaki állatorvos...

Ahoz hogy valaki állatorvos legyen, milyen iskolákat, szakmákat kell végeznie? Mennyi manapság egy állatorvos fizetsége?

Figyelt kérdés
2010. dec. 15. 20:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Van rá egy külön egyetem, azt illik elvégezni. A keresete meg attól függ, hol dolgozik, milyen munkákat csinál.
2010. dec. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Állatorvosi egyetemet kell végezni hozzá. A fizetség meg nagyon változó aszerint, hogy hol sikerül elhelyezkedni, illetve ha magánban dolgozol, akkor milyen kereslet van rá a környéken. Vidéken inkább a haszonállatok gyógyításával lehet keresni, nagyvárosban az otthoni kedvencekre érdemes specializálódni.
2010. dec. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Azt remélem tudod, hogy az állatorvos nem csak kutyusokat és teheneket gyógyít. Állatorvosok dolgoznak a vágóhídon és a baromfi-feldolgozókban is. Ők boncolgatják a döglött állatokat. Nem mindenkinek jut magán praxis.
2010. dec. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Először az általános iskolát, ott meg kell tanulni írni...


Sajnálom :(

2010. dec. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sajnos az Állatorvosira nagyon nehéz bekerülni, mert valami miatt ott csakis a külföldieket favorizálják. Van egy barátnőm, kb. 5 éves kora óta állatorvosnak készült, tanult mint a kisangyal gimiben (biosz fakultáció), járt az egyetem előkészítőjére, amit kiválóan elvégzett, mégse vették fel. Egy évre rá megint megpróbálta, közbe bekerült a híres etológus, Csányi Vilmos csoportjába a farkasok viselkedését tanulmányozni és még így se vették fel. Maradt a biológus-szak, amit szintén kiváló eredménnyel elvégzett, csak épp elhelyezkedni nem tudott, max fillérekért. Nme értem, hogy miért van ez, de az Állatorvosin tényleg a külföldieket veszik fel: anyám barátnője ott lakik ettől az egyetemtől 5 percre és van egy kiadó lakása is ott, rendszeresen külföldi állampolgárságú, állatorvosira járó diákok veszik ki a lakást jó pénzért, ők is mindig mesélik, hogy jó ide járni, mert sok a külföldi. hát igen, sajna Magyarországon mindenkit pozitívan diszkriminálnak, a magyarokat meg negatívan.
2010. dec. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Utolsó, ez hülyeség, ha megvan a pontja, akkor bekerül, ha nincs meg, akkor nem.


A külföldiek pedig fizetik a ktsgtérítést.

2010. dec. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Sziasztok!


Én az Állatorvosira járok, nem lehetetlen bekerülni. Tanulni kell sokat és akkor menni fog! A külföldieket megvédeném. Igaz, hogy kb. 2x annyian vannak, mint mi, de ők rengeteget fizetnek és ha nem lennének, akkor sem vennének fel több magyart, mert ennyi állatorvosra van szükség itthon. Az viszont tény, hogy tőlünk többet követelnek. :)

A kereset tényleg változó. Emiatt én is aggódom, nem sokára végzek...

2010. dec. 29. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Engem most vettek fel,elsőre,hogy jelentkeztem oda.(Nem oda jelentkeztem eddig,így halasztottam.tavaly még az orvosi volt a cél,mert nem tudtam mit akarok az élettől,azóta megtudtam.)

Ez hülyeség,hogy nem lehet bekerülni.Ha valaki igazán akarja bekerül,nem annyira nagy kunszt.Egész évben azzal kell foglalkozni,amíg pl halaszt az ember,minden nap keményen biológiát,kémiát tanulni,nem lankadni,úgy,hogy a cél lebegjen a szemed előtt.Nem lehetetlen,csak nehéz,és meg kell érte dolgozni,és ha valaki tényleg komolyan ezt akarja,az be fog jutni.

És mellesleg az sem igaz,hogy vágóhídra véletlen kerülsz ki.Ha találsz magadnak egy jó rendelőt,oda bekerülhetsz,ha nem az elsőbe,akkor a tizedikbe.ha nem akarsz vágóhídra kerülni,nem fogsz.Minden akarat kérdése,komolyan.

Az,hogy nincs saját rendelőd nem a világ vége,attól még lehet jó fizud.

Én csak azt tudom hozzátenni,hogy csak akarni kell.

2012. júl. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

MÉg azt hozzátenném,hogy ha jól tanulsz persze,akkor éred el,amit akarsz.Ha linkeskedsz,akkor lehet,hogy tényleg oda kerülsz,amit nem akarsz.

Halott állatokat meg anatómián is lát az ember.

2012. júl. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!