Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan kezdjek állást keresni?

Hogyan kezdjek állást keresni?

Figyelt kérdés

Nézegettem a neten az álláskereső portálokat, de elég nagy képzavarban vagyok, olyan sok van. Melyiken van a legtöbb állás?

Ahova szeretnék menni, vagy jó lenne a végzettségemhez, azokon a helyeken nincs felvétel most. Ilyenkor adjam azért be a jelentkezésemet, vagy ne? És ha igen, mit mondjak? Hogy sziasztok megjöttem, vagy mi? :)


2010. dec. 9. 19:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Nyugodtan jelentkezhetsz olyan állásokra, amik nincsenek meghirdetve, elküldöd az önéletrajzodat, és egy szépen megfogalmazott motivációs levelet, amiben leírod, miért akarod azt a munkát végezni, miért pont te vagy alkalmas...ha szerencséd van, van üresedés, és pont te kellesz nekik.

A legjobb álláskereső portálok: profession.hu, cvonline.hu, monster.hu...

de lehet a szakterületednek van külön honlapja, ahol szintén vannak álláshirdetések. Milyen állásra akarsz jelentkezni? Vagy mit végeztél?

2010. dec. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Társadalomtudományos végzettségem van (szociológus), ami elvileg sok helyre jó lenne, gyakorlatilag meg kitörölhetem vele... :)

Úgyhogy úgy vagyok vele, hogy egyelőre majdnem bármi szóba jöhet.

2010. dec. 9. 20:01
 3/8 anonim ***** válasza:
Szánj rá 1-2 napot és böngészd végig az álláskeresőknek szóló tanácsadó oldalakat (hova jelentkezz, honnan ismered fel a kamu munkát, hogy viselkedj interjún, stb.). Utána minden sokkal könnyebb lesz.
2010. dec. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jó ötlet, köszi. :)
2010. dec. 9. 20:41
 5/8 anonim ***** válasza:

Kezdő szociológus vagyok én is, fél éve munkát keresek, de semmi.

Amikre jelentkeztem és köze volt a diplomához azok az önkormányzati állások lettek volna, csak a többséghez gyakorlatot várnak. Ezen kívül adminisztrációs, titkári, eladói állásokra is beadtam, de amihez diplomás ember kell oda több év gyakorlat is szükséges, ahová pedig középfokú végzettségűt kerestek, oda inkább az alacsonyabb végzettségűeket vették fel, akiknek szintén volt már pár év gyakorlatuk.


Szóval az álláskereső oldal alap, ezen kívül szimpatikus cégeknek is elküldheted, hátha felvesznek, meg google-val is lehet találni állásajánlatokat, nem mindenki jeleníti meg az állásajánlatait a gyűjtőoldalakon.

2010. dec. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, én is így vagyok. :(
2010. dec. 13. 10:16
 7/8 anonim ***** válasza:
Szánj rá 1-2 napot és böngészd végig az álláskeresőknek szóló tanácsadó oldalakat és írd ide, hogy miről szól, megspórolunk napokat! Amúgy a profession.hu a legjobb, de ott ne keress, mert akkor nem jut nekem.
2010. dec. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hihi.:)
2010. dec. 29. 20:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!