Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tiffany díszüvegművész hiánysz...

Tiffany díszüvegművész hiányszakma?

Figyelt kérdés
Ha igen, mennyit kereshet átlagosan? Alkakmazottként vagy vállalkozásban érdemes dolgozni?
2009. jan. 19. 10:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy roppant sok a kontár. De ezt minden túlzás nélkül. Azonban, ha igazán jó vagy a szakmában, akkor nagyon megéri. De ehhez minőségi munka kell, jó referenciák meg némi szépérzettel. Nem pedig egy elvégzett tanfolyam valamelyik üvegműhelyben... [Ugyanis ezek a tanfolyamok csak "pénzlehúzások", gondolj bele abba, hogy melyik díszüvegesnek lenne érdekében az, hogy igazi jó konkurenst képezzen...]

Dolgoztam Tiffany műhelyben (igaz nem mint díszüvegező), de tudom, hogy mit jelent az, hogyha valaki ért hozzá. És mit jelent az, ha nem. Mi dolgoztunk vatikáni megrendelésre is, de arab politikai szállodák felé is teljesítettünk (úgy kellett megoldani, hogy a szállodába BE SEM MEHETTÜNK, mindent elmondtak, amit kérdeztünk, amikor kész volt az üveg, akkor mi mondtuk el, hogy hogy kell beszerelni, mert azt sem tehettük meg. Tehát úgy kellett szállítani, hogy nem is láttad, hova lesz betéve...)

A tiffany-üvegezéshez értő jó szakemberből olyan szinten van kevés, hogy az USA-ba ha igazoltan jó szakember vagy, zöldkártyát kapsz (ez nem vicc!). A nálunk dolgozó vezető munkásnak igaz érettségije volt csak, mégis számtalan meghívást kapott arra vonatkozóan, hogy OKTASSON az iparművészetin, mert annyira nincs jó szakember.


Csak sajnos ezt a szakmát is kezdi tönkretenni a kínai gagyi. Ma már a teszkó is árul Tiffany-lámpát 25e Ft-ért. Igaz az nem úgy van patinázva ahogy kellene, igaz azon nagyon gagyi a fóliázás, a forrasztás. De nem számít, 25e Ft. Én tudom, hogy egy 300-500-1000 üvegdarabból álló Tiffany-lámpával mennyi munka van. Ez nem 25e Ft. Ami szerencse az az, hogy az igazi ügyfélköre a Tiffany-termékeknek olyan réteg, aki nem vevő a 25e Ft-os, szalagon gyártott kínai csodákra.

Persze ügyfélkört a legnehezebb szerezni. De ha igényes, jó munkát végzel, akkor "jó nyugdíjas meló". (Direkt nem akarok összegeket írni, amit havi szinten meg lehet vele keresni, mert úgysem hinnéd el :) )


A kérdésed utolsó részére: Alkalmazottként vagy vállalkozásban? Alkalmazottként nem láttam még "jó szakembert". Igaz a mi vezetőnk is úgy kezdte, talán két évig "más keze alá dolgozott". Azt kirúgták, mert "szépen csinálta." Vállalkozóként csináld, ha TÉNYLEG csinálni akarod.


Amúgy merre laksz az országban?

2009. jan. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

én neem ugy mondanám hogy hiány szakma mert ma már ijen nincs

haneeem hogy vaan e rrá kereslet de mindenképpeen vállalkozásban aa jo de mire beefuttt egy vállalkozás kb 2-3-5 év addigra beleunhatsz is talán de lehet be se fut

2009. jan. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Dél-Alföldön, pontosabban Szeged környékén.
2009. jan. 20. 09:09
 4/5 A kérdező kommentje:

11:27-es válaszolónak!

Az a helyzet, hogy a férjemnek szeretnék segíteni. Eddig 15 éve gyógymasszőrként dolgozik, ám nem a saját álma, hanem az anyjáé, mivel súlyos beteg volt és kérte, tanulja meg.Csak most jött rá, nem jól érzi magát a munkahelyen, a szakmáját sem szereti (pedig a betegei "aranykezű"-nek nevezték el, folyton áradoznak róla, a főnökei nagyon meg vannak elégedve), ezért váltani akar. Egész életében hobbiszinten érdekli a művészet. Az általános iskolában - azóta is - kitűnt kézügyességével, művészi érzékével, kreativitásával, lelkesedésével (csakhogy ő nem hiszi el a fenti rá jellemzőket, de tudja ért a művészethez), az időhiány miatt nem igazán tudott kiélni magát a művészetben.Sokat dolgozik kórházban és mellette másutt betegeket fogad, így érthető a folyamatos panasza, alig látja a gyermekünket. Az egyik 2 és fél éves, a másik fél éves. Emiatt olyan szakmát keres, hogy otthon lehessen a gyerekei közelében és persze szeret utazni.


Azt írtad, hogy nem érdemes tanfolyamot végezni, sőt a mester mellett dolgozni, mert úgyis kirúgják. Akkor hogyan sajátítható el? Megvenni a szerszámokat, anyagokat és elkezdeni a kísérletezést az ösztöneire hagyatkozva? A szerszámokat, anyagokat, stb., ami a munkához nélkülözhetetlen, honnan lehet szerezni? Honnan lehet tudni, hogy az illető "igazán jó a szakmában" és mit értesz ezalatt? Előre is megköszönném a segítségedet! :)


Az utolsó válaszolónak!

Azt írtad, hogy 3-5 év után bele lehet unni ebbe. Én meg azt mondanám, hogy olyan rövid az élet, miért ne próbálhatja ki a férjem és addig csinálhatja élvezettel, míg bírja. Ha beleun, akkor másba fog bele, tehát nem baj, ha sok mindent kipróbál, miért is ne, ettől érdekes lesz az élete, nem? :) De amúgy is köszi a tanácsot!

2009. jan. 20. 11:51
 5/5 anonim válasza:
Én a Képző és Iparművészeti szakközépiskolában voltam üvegszakos, de formatervező szakirányban haladtam tovább, viszont ha ennyire jövedelmező, lehet, hogy mellékállásban megpróbálok berendezkedni ebben a szakirányban (is) ... miközben magas színvonalon és keményen tanulok. Körülbeül annyi energiát fog elvenni, mint egy komolyabb hobbi.
2010. márc. 13. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!