Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kapok-e gyest, gyedet, ha be...

Kapok-e gyest, gyedet, ha be vagyok jelentve, de a munkaadóm ugyan minden hónapban bevallja a járulékomat, ki nem fizeti azt. És ha kapok, akkor mennyit, hogyan kell kiszámolni?

Figyelt kérdés
Kiderült hogy baát várok, aminek örülök, de mindez most derült ki egy céges ellenőrzés alkalmával. Így elbizonytalanodtam...
2009. jan. 17. 18:50
 1/3 anonim ***** válasza:
82%

Persze, hogy kapsz, nem téged fognak büntetni, hanem a munkaadódon fogják behajtani az elmaradt befizetések összegét. Én úgy tudom, hogy a gyed a fizetésed 70%-a, de maximalizálva van egy 70ezer forint körüli összegben, vagyis egy bizonyos összeg fölött hiába kerestél többet, nem kapsz több gyed-et. A gyes alanyi jogon jár mindenkinek, ha gyed-et is kapsz, akkor annak lejártától (vagyis a kicsi 2. betöltött életévétől) egy évig, ha gyed nem jár, akkor születésétől 3 évig. Ennek fix az összege, huszonvalahányezer forint.

Sok boldogságot a babához!

2009. jan. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%

ez azért ennyire nem egyszerű, mint az első válaszoló mondja.


A saját adóbevallásodért, a téged terhető befizetésekért akkor is te vagy a felelős, ha a bruttó béred sosem láttad, és adóbevallásodat is a cég készíti el.


mind az apehnél, mind az oepnél le lehet kérdezni, hogy miként áll a szénád. elsőnek ezzel kellene kezdeni, már csak azért is, mert nagyon nem mindegy, hogy a munkáltatód pontosan mit nem fizetett be. Ha csak azt nem fizette be, amit neki kellene utánad fizetni, az téged valóban nem érint, de ha azt sem, amit neked kellene fizetni, akkor már lehetnek bajok, az ugyanis a alapvetően te tartozásod.

2009. jan. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nézzük sorban.

A GYED maximuma a minimálbér kétszeres összegének 70 %-a.

2009-ben 100100 Ft.


A jogszabály úgy rendelkezik, hogy nem követelhető az adózó magánszemélytől az adó vagy járulék, ha azt a foglalkoztató tőle levonta de nem fizette be.

Ez alól nagyon kevés és bonyolult kivátel van, de az nem a te eseted.

2009. jan. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!