A fővárosban egy ápoló (OKJ végzettség), aki állami kórházban dolgozik többet keres, mint aki vidéken van ugyanebben a pozícióban?
Ez amúgy nem egy szar fizetés.
Amúgy igen. Többet kapnál, de ha most 510-et kapsz, akkor egy másik helyen kapnál mondjuk 550-et vagy max. 600-at, de legalább 1,5-2x annyi dolgod lenne és sajnos nem ritka, hogy 9-10 órákat is bent kell lenned.
(Túlórapénz? Na hagyjál már!)
Akik tőlünk elmentek, nem bánták meg. A jobb pénz mellett van ilyen-olyan kártya, támogatás, ruhapénz, nyaraló.
A munka se több, illetve hozzánk mindenkit behoznak válogatás nélkül, a betegek nagy része rossz állapotú fekvőbeteg, egy centrumkórház viszont megteheti, hogy pl. egy aktív kardiológián nem fog hetekig hasmenéses betegeket tartani, akik még a falat is kivakolják vele. Szakmailag is fejlődsz és tényleg azt csinálod, amit akarsz, ott szaknővérre nem bíznak segédápolói feladatot.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!