Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyetemi abszolutórium meglété...

Egyetemi abszolutórium meglétével lehet irodai munkát kapni?

Figyelt kérdés

Lejárt a határidő az abszolutórium megszerzését követően a záróvizsgázásra(államvizsgázásra). Ez esetben ha az abszolutórium megvan azt azért értékelik a munkaerőpiacon? Ér többet mint az érettségi? Lényegében az egyetem ellett végezve,csak az államvizsga nincs meg.

Lehet vele irodai munkát találni?


A válaszokat előre is köszönöm szépen!



ma 16:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogy érted, hogy lejárt? 5 év alatt nem tudtál záróvizsgát tenni?
ma 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 IgaziÚriember ***** válasza:
84%

"Lényegében az egyetem ellett végezve,csak az államvizsga nincs meg."


Nem lett elvégezve, mivel nem csináltad meg az államvizsgát, így diplomát sem szereztél. Neked a legmagasabb iskolai végzettséged hivatalosan az érettségi. Az hogy beírod az önéletrajzodba a te döntésed, de inkább alkalmaznak egy mezei érettségivel rendelkezőt, mint egy olyat aki elkezdett egy egyetemet de befejezni sem tudta (az utóbbi esetben ez lenyomat az illetőről, hogy gyenge képességű). Diplomás állást pedig természetesen nem tölthetsz be, mivel nem rendelkezel diplomával.

ma 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Persze, hogy találsz vele irodai munkát. Jól fizetni nem fog, hiszen csak érettségid van, de cserébe főzhetsz kávét.
ma 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha már az egyetemet végigszenvedted, hogyhogy nem sikerült az államvizsga? Merthogy elsőre esetleg nem sikerül, az oké, de 5 év alatt hogy nem lehet egy kettesre összehozni?
ma 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
5%

A többieknek mondom, hogy jó ez az 5 év, de asszem csak 2-szer lehet próbálkozni, szóval azért el lehet bukni, ha valaki leszarja.


"mint egy olyat aki elkezdett egy egyetemet de befejezni sem tudta"

Ez meg csak simán hülyeség, amit értelmes ember nem mond.

A munkaerőpiac a tudást értékeli, ha csak 1 évet járt valaki egyetemre, akkor is nagyobb tudása van, mint az, aki egyet se.

ma 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Jelentkezz újra a szakra, legtöbb kreditet el tudod fogadtatni, de lehet 1-2 tárgyat meg kell pluszban csinálni, ha változott a tanterv. Szakdogát meg témától függően napra készre átírod ha kell. Több esélyed van úgy elhelyezkedni, ha folyamatban van ténylegesen az egyetem, mintha csak az abszolatórium lenne, de közben semmi esélyed hogy diplomát kapj.

Nekem is voltak/vannak olyan munkatársaim, akiket harmadéves egyetemistaként vettek fel pályakezdő pozikra, utána meg nem foglalkoztak már vele hogy tényleg befejezték-e az egyetemet, elég volt hogy valószínűleg hamarosan lesz diplomájuk.

ma 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak kétszer lehet próbálni. A bátyámnak is harmadik nekifutásra lett meg a záróvizsgája gépészmérnök alapképzésen.
ma 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#7

Jó, annyiban hibás, amit írtam, hogy TVSZ-től függ. Az egyetemeket, amiket ismerek, ott 2 a max. Máshol lehet több.

ma 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#8. Bátyám Szegeden járt egyetemre, de úgy tudom ott akárhányszor el lehetett menni záróvizsgára, de 5 éven belül az abszolválástól le kellett tenni a záróvizsgát és 2 éven belül feltételekhez volt kötve a záróvizsgára való jelentkezés.
ma 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!